UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obrońców Pokoju i Robotnicza do remontu

 
Elbląg, Obrońców Pokoju doczeka się wreszcie remontu
Obrońców Pokoju doczeka się wreszcie remontu (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Reklama

Trwają weekendowe remonty dróg. Po modernizacji nawierzchni ul. płk. Dąbka teraz przyszedł czas na Obrońców Pokoju oraz część ul. Robotniczej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

- W dniach 30 września – 2 października zaplanowane jest zamknięcie ulic: Obrońców Pokoju (odcinek od Robotniczej do Płk. Dąbka) oraz Robotniczej (na odcinku od Brzeskiej do Podgórnej). W ten weekend na powyższych ulicach wykonany zostanie I etap przebudowy nawierzchni jezdni polegający na wykonaniu dolnych warstw nawierzchni – informuje Zarząd Dróg. - Ruch pojazdów w obu kierunkach na ul. Robotniczej (na odcinku od Brzeskiej do Podgórnej) i na ul. Obrońców Pokoju skierowany będzie na drogi przyległe.
       Po otwarciu ruchu od poniedziałku 3 października wykonawca przystąpi do przebudowy i regulacji studni i urządzeń infrastruktury podziemnej, wykonane zostaną też dwa dodatkowe wpusty deszczowe. Powyższe roboty powodować będą miejscowe utrudnienia w ruchu. Zakończenie prac na powyższych ulicach, tj. ułożenie warstwy ścieralnej – II etap przebudowy nawierzchni jezdni nastąpi w kolejny weekend (7-9 października) przy całkowitym zamknięciu tych odcinków do ruchu.
       Departament Zarząd Dróg informuje również, że rozpoczęły się roboty rozbiórkowe nawierzchni jezdni na ul. Królewieckiej na odcinku od ul. Fromborskiej do Okrężnej. W najbliższy weekend planowana jest przebudowa nawierzchni tego odcinka i zakończenie prac bitumicznych.
       Ruch na tym odcinku odbywać się będzie wahadłowo i sterowany będzie ręcznie, funkcjonować będzie sygnalizacja świetlna ostrzegawcza. Z uwagi na charakter drogi i dojazd do szpitala wojewódzkiego nie przewiduje się całkowitego zamknięcia tego odcinka dla ruchu.
       Równolegle w ciągu najbliższych 7 dni realizowane będą także roboty na innych odcinkach, które mogą powodować miejscowe utrudnienia w ruchu:
      
       1. ul. Płk. Dąbka na wykonanych odcinkach - prace porządkowe , oznakowanie poziome, roboty brukarskie
       2. ul. Korczaka- prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
       3. ul. Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka) - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
       4. ul. Robotnicza - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników)
       5. ul. Trybunalska - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe)
       6. ul. Zielona - prace przygotowawcze pod realizację robot bitumicznych (m.in. roboty rozbiórkowe)
      
       Zobacz plan prac na ulicy Królewieckiej oraz na Robotniczej i Obrońców Pokoju.
        
      
Departament Zarząd Dróg UM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama