UWAGA!

Oddaj książki, póki nic to nie kosztuje

Do 15 października został przedłużony termin abolicji dla spóźnialskich czytelników Biblioteki Elbląskiej. Jednak później nie będzie litości - za każdy dzień zwłoki trzeba będzie zapłacić 20 groszy. Dodatkowo egzekwowanie należności z tytułu przetrzymywania materiałów bibliotecznych przejmie firma windykacyjna. Brzmi groźnie?

Jak wyjaśniają pracownicy książnicy, działania podjęte przez Bibliotekę Elbląską nie są formą represji w stosunku do czytelników. Są motywowane interesem tych osób, które nie mogą skorzystać z książek, ponieważ inny czytelnik uchyla się od ich zwrotu.
     Tylko w latach 2004-2007 (stan na wrzesień 2007) czytelnicy Biblioteki Elbląskiej przetrzymali ponad 3 000 woluminów książek na łączną kwotę około 105 tysięcy zł. Zakładając, że ok. 80 proc. z tej liczby było dotychczas bezpowrotnie tracone, to straty Biblioteki z tego tytułu sięgają ponad 80 tysięcy zł. Należy także zauważyć, że większość z tych wydawnictw to poszukiwane przez studentów skrypty i podręczniki akademickie. Za wprowadzeniem tego typu rozwiązań przemawiają także długotrwałe i kosztotwórcze procesy sądowe oraz nieskuteczna egzekucja komornicza. Dlatego pracownicy biblioteki proszą wszystkich czytelników o zwrot przetrzymanych materiałów bibliotecznych do 15 października. W tym okresie mogą rozliczyć się z Biblioteką Elbląską bez ponoszenia konsekwencji finansowych.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A ja nie mogę doczekać sie informacji, co z biblioteką na Zawadzie, list w tej sprawie wysłałam do dyrektora ale mnie zignorował I wg wszelkich znaków na niebie i ziemi też będę należała do osób ściganych. za przetrzymywanie książek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bożydarka(2007-10-02)
 • No właśnie, ja nie moge choć bardzo chcę oddac ksiażek od ok miesiąca w tejże bibliotece. Wygląda na to,że jedną zlikwidowali a druga nie powstała.Choć mała informacja by sie przydała ale nie no bo po co, niech ludziska chodzą w te i nazad.
 • moze pracownicy wypozyczalni dla doroslych na ulicy slonecznej wzieli by sie do roboty, od poltorej roku bezskutecznie suilyuje pozycyzc ksiazke.mowia mi ze ktos jej widocznie nie oddal ale juz sie nie pofatyguja zeby to sprawdzic albo zrobic cos w tym kierunku.
 • Niby jak to mają zrobić jak system wypożyczeń pochodzi z XIX wieku !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jan_El(2007-10-03)
 • Wszystkie osoby, które nie mogą zwrócić książek wypożyczonych na Filii z Szarych Szeregów nie poniosą żadnych konsekwencji finansowych. Filia jest nieczynna z powodu jej przenoszenia i adaptacji nowych pomieszczeń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A. Kowalczyk(2007-10-05)
 • mam pytanie czy ta abolicja dotyczy wszystkich bibliotek w Elblągu,czy tyko tej na Starym Mieście, a co z biblioteką na Ul. Słonecznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Spóźnialska(2007-10-11)
Reklama