UWAGA!

Oddaj swoje okulary

2016-09-27
07:00
 

Te, których już nie używasz, bo zmieniła się Twoja wada wzroku, ale i takie, które już Ci się znudziły. Te, które zalegają w pudełkach, na półkach, których nikt już nie nosi. Twoje stare okulary mogą pomóc mieszkańcom Kamerunu, Namibii, Ugandy czy Tanzanii, czyli tam, gdzie warunki życia są bardzo trudne. Okuliści dla Afryki to ogólnopolska akcja, w którą włączył się również Salon Optyczny Wzrokownia.

Okuliści dla Afryki to ogólnopolska akcja, która ma pomóc mieszkańcom tego kontynentu, dla których bieda, głód i walka o przetrwanie to chleb codzienny. Poziom opieki medycznej stoi na bardzo niskim poziomie, a lekarzy okulistów jest bardzo niewielu. Choroby takie jak jaglica, której w Polsce nie ma od ponad 70 lat, wciąż zbierają żniwo. To miejsce, w którym zwykłe okulary korekcyjne to produkt niebywale luksusowy, dla przeciętnego Afrykańczyka wręcz nieosiągalne.
      
       Dlatego od czterech lat wybitni specjaliści z Polski nie tylko jeżdżą na misje, ale i organizują zbiórkę używanych okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Do tej akcji włączył się również elbląski Salon Optyczny Wzrokownia. To właśnie tam do 25 listopada można przynosić okulary, których, z różnych powodów, już nie nosimy. Ważne, by były one w dobrym stanie, to znaczy powinny być kompletne (oprawa plus soczewki). Pracownicy salonu sprawdzą je, wyczyszczą, zapakują i wyślą organizatorom akcji. Okulary zostaną przekazane osobom dorosłym oraz uczniom. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie akcji, czyli pod adresem www.okuliscidlaafryki.pl

  Oddaj swoje okulary
fot. arch. Anna Dembińska


       Salon Optyczny Wzrokownia chętnie włącza się w takie akcje, dlatego warto na bieżąco śledzić, jak ona przebiega na facebookowym profilu Wzrokowni. To również i tam znajdziesz informacje dotyczące oferty dla klientów. To miejsce, które zapewnia szeroki wybór opraw korekcyjnych, zarówno dla dzieci i młodzieży, tych bardziej tradycyjnych modeli, jak i tych niebanalanych. W salonie znajdziesz takie marki jak J Plus, Caroline Abram, Kaleos czy Ray Ban. Dodatkowym atutem tego miejsca jest świetna jakość usług.
      
      


      
       Salon Optyczny Wzrokownia

       ul. Grobla św. Jerzego 13
      
       Godziny otwarcia:
       Od poniedziałku do piątku
       Od godz. 10 do 18
      
       Sobota
       Od godz. 10 do 14
      
       Tel: 888 999 813
      

       ------Art. sponsorowany-----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej