UWAGA!

Okiem policjantów: wybory przebiegały spokojnie

Policjanci nie odnotowali zdarzeń kryminalnych czy wybryków chuligańskich, które mogłyby zakłócić przeprowadzenie niedzielnych (21 listopada) wyborów samorządowych. Otrzymali natomiast dwa zgłoszenia związane z naruszeniem ciszy wyborczej.

Z punktu widzenia elbląskich policjantów wybory przebiegały spokojnie. Nie doszło do wybryków chuligańskich czy zdarzeń kryminalnych, które mogłyby zakłócić przeprowadzenie głosowania. Dyżurny odebrał natomiast dwa zgłoszenia dotyczące naruszenia ciszy wyborczej.
       - Jedno dotyczyło samochodu zaparkowanego przy ul. Bałuckiego, który oklejony był ulotkami wyborczymi – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. – Jeśli ten samochód stał w tym miejscu od piątku to nie ma problemu. Problem byłby, gdyby się poruszał. Sprawę wyjaśniają policjanci.
       - Drugie zgłoszenie dotyczyło plakatów naklejonych w okolicach ul. Wiejskiej, Podgórnej i Płk Dąbka – kontynuuje Jakub Sawicki. – Osoba zgłaszająca miała wątpliwości czy te materiały wisiały w tych miejscach jeszcze przed ogłoszeniem ciszy wyborczej. Zgłoszenie będzie weryfikowane i wyjaśni się czy nie doszło do wykroczenia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kłamstwo!!! Samochód na ul. Bałuckiego zaparkowany został ok. godz. 7 rano w dzień wyborów z obklejonymi szybami kandydata do Rady Miasta, p. Rafała SIWKO. Pytanie: jak znalazł się na miejscu - teleportował się? Patrol podjechał na miejsce ok. godz. 10.Nawet nie raczyli wyjść z auta, ale to rozumiem zimno było. Brak reakcji dyżurnego Policji! KPINA Panie Komendancie, jacy pracownicy u Pana pracują!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwer12(2010-11-22)
 • jaka cisza wyborcza ? plakaty z kandydatami w dniu wyborów rozwieszone, radio i TV cały dzień trąbi o wyborach, do programów zapraszaja kandydatów, pokazują ich przy urnach wraz z komentarzem. Jaka cisz - BZDURA. Policja nie miała nic do roboty bo frekwencja mała i ustruj się zmienił po 1989 roku inaczej by do nas strzelali jak w grudniu 70
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Janek Wiśniewski(2010-11-22)
 • Ul. Sadowa naprzeciwko lokalu wyborczego - samochód którego od piątku nie było też stał! Ul. Wyczółkowskiego - to samo. Dodajmy agitacja na rzecz tego samego kandydata. Podobno zostało to zgłoszone.
 • na portElu też agitowano wczoraj. ktoś nakłaniał do głosowania na Slonine, Rembelskiego, Gwinta i tego policja nie zauwazyla?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niezależny obserwator(2010-11-22)
 • nie zauważyła bo trzeba obywatelu na mądrych ludzi głosować
 • nie zauważyła bo trzeba obywatelu na mądrych ludzi głosować
 • Było spokojnie, ponieważ prawie nikt nie poszedł na wybory
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Madrala(2010-11-22)
 • n alotniczej w sobotę około 11 dokładali plakaty PeOwcy,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dfghtyurtytr(2010-11-22)
Reklama