UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Operacja „Szpital”: najpierw blok

 
Elbląg, Izba przyjęć w szpitalu przy ul. Komeńskiego
Izba przyjęć w szpitalu przy ul. Komeńskiego (fot. MS, archiwum portEl.pl)

22 miliony złotych ma kosztować modernizacja bloku operacyjnego w szpitalu przy ul. Komeńskiego. Prezydent Elbląga wydał już decyzję o lokalizacji tej inwestycji, pierwszej z wielu związanych z procesem łączenia miejskich szpitali.

- Przymierzamy się do startu w konkursie, w którym będzie można ubiegać się o zewnętrzne środki na modernizację bloku operacyjnego. Konkurs powinien być ogłoszony jeszcze w tym roku – powiedział nam Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego i jednocześnie osoba pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Miejskiego.
       Przypomnijmy, że na połączenie obu placówek po burzliwych dyskusjach radni zgodzili się na czerwcowej sesji. Do formalnego połączenia ma dojść w listopadzie, gdy nowa jednostka zostanie zarejestrowana w sądzie.
       Miasto planuje przeznaczyć do 2020 roku 47 milionów złotych na inwestycje w połączonym szpitalu, z czego około 40 mln ma pochodzić z funduszy unijnych. Najdroższą inwestycją będzie modernizacja bloku operacyjnego, którą wyceniono na 22 miliony złotych. Dofinansowanie mają gwarantować Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, wydzielona pula środków, o którą mogą ubiegać się samorządy z Elbląga i okolic.
       Prezydent wydał już decyzję w sprawie lokalizacji inwestycji, do listopada ma być gotowy program funkcjonalno-użytkowy dostosowujący blok operacyjny do wyższych standardów, do lutego przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja techniczna. Sama modernizacja ma potrwać do marca 2018 roku.
       Nadal najważniejszym jednak problemem jest zadłużenie Szpitala Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Zobowiązania wymagalne, po które mogą się zgłosić komornicy na wniosek wierzycieli, wynoszą ponad 7,5 miliona złotych. Prezydent planuje, że miasto za nie poręczy i będzie je spłacać. Zgodę na tak dużą kwotę poręczenia muszą wydać jednak radni. Jak się dowiedzieliśmy, prawdopodobnie pod koniec sierpnia w tej sprawie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Niech sprawdzą najpierw czy będzie komu tam pracować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  yeti67(2016-08-11)
 • Kiedy dowiemy sie że w Elblągu są wszystkie oddziały lekarskie by skończyły się nasze wyjazdy do olsztyna by się leczyć.
 • To prawda...mam problem z siatkówką i plamką żółtą w oku..niestety,muszę jeździć do Olsztyna,w Elblagu nie ma specjalisty,nawet prywatnie...do Olsztyna...też prywatnie
 • Jak to nie będzie komu pracować! z jednego szpitala do drugiego na dodatkowe dyżury można ? Byłem w jednym ze szpitali przyjęty na oddział, gdzie zostałem przewieziony do drugiego szpitala. Pielęgniarka na dzień pracująca w jednym ze szpitali, wieczorem była na nocnym dyżurze w drugim szpitalu. Ostatnia głośna sprawa śmierci lekarki, a ja się pytam jakie bezpieczeństwo mają zapewnione pacjenci przepracowanych pielęgniarek ciągnących po 2 albo i 3 etaty ! Nikomu widocznie to nie przeszkadza. U nas wszystko można więc bez obaw, że nie bedzie komu pracować
 • Łączenie szpitali przerwane, Wojewoda unieważnił uchwałę, poszukajcie info w necie
 • Poczytaj dlaczego a pozniej komentuj, to tylko formalnosc
 • Do on2-jak zamkną pół szpitala bo nie będzie personelu to się zdziwisz i sam poprosisz żeby pielęgniarka przyszła na dodatkowy dyżur ale sam za to zapłacisz
 • @Idqfjb ijqfdbvoj - witam, mam podobny problem czy mogę prosic o kontakt na agnieszkadorota@wp. pl
Reklama