UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Opóźnienie na torze, co z kasą?

 
Elbląg, Prace na torze mogą potrwać nawet do października
Prace na torze mogą potrwać nawet do października (fot. Anna Dembińska)

Wrotkarsko-łyżwiarski tor przy ul. Agrykola miał być gotowy do końca sierpnia, prace jednak nadal trwają. Wykonawca tłumaczy opóźnienie złymi warunkami pogodowymi. Czy miasto może stracić dotację na tę inwestycję z Ministerstwa Sportu i Turystyki?

- Prace na torze potrwają jeszcze we wrześniu i październiku. Tor chcemy otworzyć na początku sezonu łyżwiarskiego – mówi Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - W trakcie prac okazało się, że trzeba dodatkowo ustabilizować grunt, czego nie można było przewidzieć na etapie planowania prac.
       Wykonawca, którym jest konsorcjum firm z Borowa i Luzina (woj. pomorskie) twierdzi, że opóźnienie wynika także ze... zbyt deszczowego lata, które utrudniało prowadzenie prac budowlanych.
       Przypomnijmy, że inwestycję wartą 5,1 mln złotych dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki (kwotą 1 mln zł) oraz Urząd Marszałkowski (500 tys. zł). Czy opóźnienie oznacza, że miasto straci te dotacje? - Mnie interesuje powstanie toru, tak aby żadna złotówka z dofinansowania nam nie przepadła – zapowiada prezydent Witold Wróblewski.
       Inwestycja musi zostać rozliczona do końca roku. - W przypadku przekroczenia terminu wystąpimy do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o prolongatę dofinansowania – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Umowa z ministerstwem jest zawarta do końca roku. Ratusz na rozliczenie dofinansowania ma 50 dni od ostatecznego odbioru inwestycji. - W przypadku zagrożenia dotrzymania terminu zakończenia inwestycji, określonego w umowie o dofinansowanie, inwestor może zwrócić się z wnioskiem do ministra o jego przesunięcie – poinformowała nas Katarzyna Kopeć-Ziemczyk, rzecznik prasowy Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Inwestor składając wystąpienie o zmianę terminu zakończenia nie narusza ustaleń umowy o dofinansowanie, w związku z tym prolongata nie powoduje utraty przyznanej kwoty środków.
       Elblążanom pozostaje więc jedynie czekać na koniec budowy i powoli szykować łyżwy.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sorry taki mamy klimat. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  mocnyfull(2016-09-06)
 • Ale to chyba było wiadome ze w sierpniu sa deszcze. Kary umowne i tyle.
 • Trochę szkoda, ale ważne, że w ogóle będzie! :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  FJSJSFFSHFS(2016-09-06)
 • czy to ma byc tylko wylany beton???? czy bedzie pod nim instalacja do zmrażania????
 • pytanie przy przetargach jedno:::::;czy sprawdzana jest firma, która wnioskuje o przetarg czy wcześniej wykonywała takie prace gdzie indziej ii co ważne ile reklamacji zostawało zgłaszanych po całych pracach w ciągu 2 lat. To daje oznacznik co wierzytelności firmy, która głupio się tłumaczy, niech hale wylewają w środku jak nie umieją zaplanować. TE PYTANIA ZAPEWNE NIKT Z RATUSZA ANI PAN MIERZEJEWSKI NIE ODPOWIE BO NIE POTRAFI
 • Polak to nie narodowość, to zawód. Firma to dotychczas wykonywała kotłownie i sieci. Skąd u licha u nich znajomość toru wrotkarskiego ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  hahahahahahaha(2016-09-06)
 • Należy zapytać kiedy dyrektor takiej firma z Borowa ( gdzie to jest ???) czy z Luzina ( gdzie to jest ???) trzymał w ręku wrotki ? Nie mówiąc o tym czy widział tor wrotkarski ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  2
  hahahahahahaha(2016-09-06)
 • Rozumiem że ty nie jesteś Polakiem, tylko potrafisz mówić i pisać w tym języku a z zawodu jesteś wrotkarzem?
 • Umowa nie dotrzymana? Nie płacić.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  RedaktorJabłkalski(2016-09-06)
 • Pewien obcokrajowiec zwiedzając nasz piękny kraj stwierdził : "Wy Polacy wszystkie prace wykonujecie przed terminem albo po terminie a nigdy w terminie". Coś w tym jest.
 • Rozpoczęcie użytkowania nowego toru wrotkarskiego to nie to samo co rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Rok szkolny w podstawówce musi rozpocząć się 1 września. Użytkowanie toru może troszeczkę poczekać, ważne żeby wszystko było dobrze zrobione na wiele lat.
 • Zwykły szarak i tak sie nie dostanie z dzieckiem na tor.
Reklama