UWAGA!

Oświadczenie Telewizji Elbląskiej w sprawie telewizyjnej debaty

Elbląg, Oświadczenie Telewizji Elbląskiej w sprawie telewizyjnej debaty

Ze zdziwieniem czytamy o tym, co w swoim oświadczeniu napisał komitet Elbląski Dobry Samorząd. Zarzucanie dziennikarzom braku obiektywizmu przy organizacji debaty jest krzywdzące i mija się z prawdą.

1. Elbląski Dobry Samorząd poprosił o poszerzenie składu dziennikarzy o dwie osoby, na co Telewizja Elbląska, w której studiu miała się odbyć debata, się zgodziła.
      
       2. Obecność publiczności w studiu, czego domagał się EDS, nie było możliwe ze względu na zbyt małą powierzchnię studia. Telewizja Elbląska była w stanie, o czym oba sztaby były poinformowane, zorganizować debatę w innym miejscu z udziałem publiczności, ale na to nie zgodził się sztab wyborczy PO.
      
       3. Oba sztaby po negocjacjach godziły się na to, by, skoro nie ma publiczności, zrezygnować z pytań od mieszkańców, nadesłanych do redakcji i czytanych przez dziennikarzy w studiu. Odpowiedzi na te pytania redakcje miały dostać od sztabów na piśmie. W zamian dziennikarze mogliby w poszerzonym składzie podczas debaty na żywo w studiu zadać po dwa pytania każdemu z kandydatów.
      
       4. Pozostałe ustalenia z debaty były do zaakceptowania przez oba sztaby, poza jedną najważniejszą sprawą – terminem. Telewizja Elbląska zaproponowała 23 listopada podczas spotkania z Henrykiem Słoniną, by debata odbyła się 1 grudnia o godz. 20, na co w rozmowie z Rafałem Gruchalskim dotychczasowy prezydent się zgodził. Na ten termin zgodziła się także PO. Niestety, kilka dni po wysłaniu scenariusza debaty, w piątek 26 listopada, sztab wyborczy EDS oznajmił podczas spotkania w redakcji Telewizji, że zgadza się na debatę, ale 3 grudnia o godz. 20, by „była ona podsumowaniem kampanii wyborczej”. Większość redakcji na ten termin się nie zgodziła, tłumacząc że nie zdąży ze względu na rozpoczynającą się kilka godzin później ciszę wyborczą, poinformować o przebiegu debaty swoich czytelników. Na zmianę nie zgodziła się także PO. I to cała tajemnica negocjacji z oboma sztabami na temat debaty, której telewidzowie, niestety, nie zobaczą i to nie z winy dziennikarzy.
      
       Piotr Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej
       Rafał Gruchalski, dziennikarz Telewizji Elbląskiej
      
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jak w tym EDS-ie są tacy ludzie jak Mariusz Hejnowicz to ja się pytam Boże widzisz a nie grzmisz !!!???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sloninagetdawn(2010-11-30)
 • .. to ja, jako jeden z 89% uprawnionych, którzy nie głosowali na Holding Swoich składam oświadczenie, że w moich oczach tak uporczywe unikanie debaty publicznej (najpierw z obrazy naWG-D, teraz ze strachu przed ośmieszeniem się) kompletnie dyskwalifikuje kandydata Elbląskiego Domu Starców.
 • Słonina przegra przez swoją arogancję i butę. Odmówienie debaty to policzek dla wszystkich elblążan, którym odmawia się prawa do poznania opinii. A oceny mediów przypominają głęboki PRL - to aparatczyk ustala jakie media mają być a jakie nie.
 • hehe. .. ale nadal znajdzie się stado pacanów, którzy mimo wszystko będą popierać obecnego prezydenta. Ludzie - nie widzicie tego grubymi nićmi szytego zachowania? Czego tak boi się pan Henryk Słonina? A do tego te oświadczenia z dezinformacją rodem z PRL-u. ..
 • P. S. dlaczego pod oświadczeniem EDS nie można dodawać komentarzy, a pod ośw. TVE można?
 • Dla mnie oczywiste było, że debaty nie będzie i sztab Słoniny nie dopuści do debaty. Jak bym był szefem sztabu Słoniny zrobił bym wszystko by nie dopuścić do debaty - każdy pretekst jest dobry, w ostateczności udał bym chorobę prezydenta. Prezydent Słonina na żywo w mediach prezentuje się żałośnie. Zresztą na oficjalne wystąpienia zawsze wysyła swoich zastępców. Tylko ten "kiepski" prezydent Gdyni brata się z mieszkańcami i dlatego Gdynia jest tak daleko z tyłu za wspaniale rozwijającym się Elblągiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczony(2010-11-30)
 • dlatego ze pewni dziennikarze chca zeby wygral Nowaczyk
 • Zagłosuję na Słoninę bo wszystkie media noszą na rękach Nowaczyka.
 • To jest całkowita kompromitacja obecnej władzy, to głęboki PRL. Jest niedopuszczalne, aby kandydat zapraszany na debatę wybierał sobie dziennikarzy! To przejaw arogancji, buty, lekceważenia wszelkich zasad, pogarda dla demokracji. Jeśli elblążanie nie odeślą tej ekipy do lamusa to miasto czeka cywilizacyjna zagłada. Skoro tacy ludzie dotąd sprawowali w mieście władzę, to nie dziw, że sprawili jego upadek.
 • Henryk zaprasza gości na koncert noworoczny, po czym sam nie przychodzi. Bo musiałby coś powiedzieć do ludzi. Prezydent incognito.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miasto prawoskrętów(2010-11-30)
 • My elblążanie i bez debaty wiemy co dobrego zrobił dla naszego miasta pan prezydent Po co marnować czas i pieniądze skoro większość głosuje na Pana Słoninę.
 • To oświadczenie powinno zostać rozwieszone po całym Elblągu - wyszłoby kto tak naprawdę kręci i Nowaczyk miałby wygraną w kieszeni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  domino(2010-11-30)
Reklama