UWAGA!

Oznakuj swoje auto

 Elbląg, Oznakuj swoje auto

199 kierowców przystąpiło w Elblągu do policyjnego programu „Stop 24”. Ich auta zostały specjalnie oznaczone, by zmniejszyć ryzyko kradzieży.

Od 10 stycznia br. Komenda Miejska Policji w Elblągu realizuje projekt prewencyjny pn. „Stop 24”. Jest on skierowany głównie do posiadaczy samochodów, którzy nie użytkują ich od północy do czwartej rano. Celem projektu jest m.in. ograniczenie ilości kradzieży pojazdów.
     - Właściciel samochodu - po wypełnieniu deklaracji - otrzymuje naklejkę informującą o przystąpieniu do tego programu - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - W przypadku kontroli tak oznakowanego auta, policjanci sprawdzają w specjalnie stworzonej bazie komputerowej, czy pojazdem kieruje osoba upoważniona przez właściciela - wymieniona w deklaracji przystąpienia do programu. Do chwili obecnej do projektu przystąpiło 199 osób. Warto podkreślić, że żaden pojazd, którego właściciel przystąpił do tego projektu, nie został skradziony.
     Do projektu „Stop 24” można przystąpić w każdą środę w godz. od 12 do 15 osobiście w komendzie policji przy ul. Królewieckiej.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a gdzie trzeba sie zglosic ?? ktora komenda i ktory pokoj ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  DaReCzEk(2006-10-10)
 • "w każdą środę w godz. od 12 do 15." Klasycznie - zawsze wtedy, kiedy wszyscy mają sjestę i czas latać po komendach... Czemu np. nie w dzień roboczy i np. w sobotę, kiedy większość ludzi ma czas? Komenda nie pracuje w weekendy, czy jak?
 • Trzeba zgłosić się na Komendę na ulicy Królewieckiej i w poczekalni wykręcić numer 15 38. Całą akcje prowadzi p. Zbigniew Kaczorowski, podaje numer 230 15 38. Pozdrawiam wszystkich Elblążan.
 • to sprawdzanie może trwać do 24 godzin i przez ten czas samochód jest na koszt własciciela przechowywany na płatnym parkingu, dlatego na nalepce jest cyfra 24, tak mi sie wydaje,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rozgarniety(2006-10-10)
 • Ja nie kradnę - moje auto to wrak, którego nikt nie ruszy, bogaci mają garaże i strzeżone parkingi, po co te naklejki, a jak koleś będzie jechał z rannym dzieciakiem, albo rodzącą kobietą, nie musze dodawać że nie będzie patrzył na ograniczenia prędkości, to może liczyć, że Policja zobaczy znaczek i ostrzela uciekające auto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czy się mylę ?(2006-10-10)
 • Moim zdaniem jest to informacja dla złodziei, że w tych godzinach mogą spokojnie kraść auto bo właściciel po niego nie przyjdzie. A po kradzieży można spokojnie odlepić nalepkę
 • Lipa z tymi godzinami ... pewnie specjalnie tak zrobili żeby się nie narobić... pozatym przed 15 też nie ma szans bo odprawa i odsyłają z kwitkiem.
 • Te godziny są beznadziejne. Gdybym np. śpieszył się do szpitala to by mnie zatrzymali do kontroli
 • Zgłosiłam mój samochód do tego programu, posiadam naklejki na szybach. Pewnej nocy chciano mi sie włamac do samochodu, obserwator zadzwonił na policję. Policja przyjechała zabrała pijanego wlamywacza, który wyrwał boczne lusterko w samochodzie. I co??? i nic!!! nie poniosł zadnych konsekwencji, nikt do mnie nie zadzwonił, nikt mnie o tym nie poinformował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zażenowana(2006-10-11)
 • Pomysł jako taki dobry,ale mało dopracowany. Skuteczność akcji raczej niewielka. Ale te godziny obsługi fatalne, nie mozna tego robić do 16-tej ? kierowca
Reklama