UWAGA!

Papierowy dziennik odchodzi do lamusa

Elbląg, Papierowe dzienniki wkrótce odejdą do lamusa.
Papierowe dzienniki wkrótce odejdą do lamusa.

Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu korzysta od początku tego roku szkolnego z dziennika elektronicznego (System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce). Zdaniem dyrektora Edwarda Pietrulewicza, ta forma doskonale się sprawdza i szkoła rozważa w przyszłości całkowitą rezygnację z prowadzenia dokumentacji papierowej.

SP nr 21 wdrożyła dziennik elektroniczny w tym roku szkolnym. Wcześniej w placówce stworzono sieć komputerową. – Dziennik elektroniczny przyczynia się do ograniczenia biurokracji i ułatwia nam kontakt z rodzicami – mówi Edward Pietrulewicz, dyrektor SP 21.
       E-dziennik (System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce) umożliwia rodzicom dostęp do bieżących informacji o frekwencji i wystawianych ocenach dzieci. W przypadku samej szkoły jest narzędziem ułatwiającym m.in. zarządzanie np. poprzez możliwość szybkiego generowania informacji i zestawień.
       Zdaniem dyrektora Pietrulewicza, dotychczasowe doświadczenia szkoły z e-dziennikiem są na tyle optymistyczne, iż rozważana jest całkowita rezygnacja z prowadzenia dokumentacji w formie papierowej i zastąpienie jej dziennikiem elektronicznym. – Gdyby było to możliwe, zdecydowalibyśmy się na to już teraz – mówi Edward Pietrulewicz.
       Możliwość taką daje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 16 lipca 2009 roku. Dopuszcza ono możliwość prowadzenia przez placówki oświatowe dokumentacji wyłącznie w wersji elektronicznej tzn. bez konieczności przygotowywania i prowadzenia wersji papierowej (tradycyjne dzienniki lekcyjne). Przepisy dotyczą zarówno przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, jak również szkół średnich (np. liceów, techników czy szkół zawodowych). Zgodnie z rozporządzeniem, dzienniki mogą być prowadzone wyłącznie w formie elektronicznej „za zgodą organu prowadzącego” – w tym przypadku Prezydenta Elbląga.
       Szkoła Podstawowa nr 21 jest pierwszą placówką w Elblągu, która wdrożyła e-dziennik firmy Librus. W całym województwie warmińsko-mazurskim działa obecnie 50 takich placówek, a w całej Polsce ponad 800.
       Dostęp do podstawowego konta e-dziennika jest bezpłatny. Rodzice mogą zdecydować się na wykupienie za 20 zł rocznie dostępu do rozszerzonego konta, które umożliwia im przeglądanie o każdej porze za pomocą Internetu bieżących informacji o frekwencji i ocenach swojego dziecka.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jestem mam jednego z uczni tej szkoły i muszę przyznac ze jest to siwtne rozwiazanie. Jestem bardzo zadowolona bo mam ciagly dostep do wszystkich wiadomosci: obecnosc syna na lekcji, oceny, uwagi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  koab35(2009-11-24)
 • Jak ja chodzilem do tej szkoly jedyna atrakcja w tej szkole byla zdecydowanie gra mario na informatyce! Przecieram oczy ze zdumienia jak nowoczesna ta szkola sie robi!
 • Brawo dyrektor !!! Nareszcie ktpś zadbał o dobro dziecka i wie jak ważny jest szybki przepływ informacji.
 • jaja sobie robicie, system padnie w czerwcu, a jak to w Polsce bywa okaże się że nick nie robił backapów i będzie jazda. Ludzie dlaczego u nas w Polsce są tylko takie "bogate" pomysły? Pamiętacie jak było z akcją pt. "Laptop dla każdego gimnazjalisty"? Kto na tym zarobił? Firmy, które ten pomysł wdrażały, szkoliły nauczycieli itp. Oczywiście idea upadła, bo okazało się, że nie ma kasy. W żadnym innym bogatszym kraju nikt nie wpadł na pomysł "laptop dla każdego gimnazjalisty", w żadnym innym kraju nikt również nie wpadł na pomysł, żeby prowadzić tylko i wyłącznie dzienniki elektroniczne, dlaczego? Sami sobie na to odpowiedzcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzienik_elektroniczny(2009-11-24)
 • a ile czasu zajmuje nauczycielom wklepywanie ocen i uwag i kiedy to robią?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawy(2009-11-24)
 • Co z tego, że wprowadzają dziennik elektoniczny, gdy, ,leży"w tej szkole praca z dziećmi. Stworzono klasy profilowane po to, aby dyrektor mógł, ,punktować" w kuratorium. Normalne dzieci gdy mają jakieś problemy są zostawiane same sobie, a po roku myśli się o zajęciach wyrównawczych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gronio(2009-11-24)
 • Szkoda że dziennik odchodzi do lamusa dobrze żę mam jedne i mogę sobie szkołę powspominać :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łóki(2009-11-24)
 • popieram - w tej szkole powinni zwolnic dyrektora z cala tzw trojca swieta - nie maja zadnych sukcesów wiec probuja sie wykazac byle czym
 • dyrekcja 21-ki niech sie lepiej za dyscypline i porzade weźmie a nie za tzw. duperele
 • Naprawdę w SP21 żle się dzieje? Chcę tam posłać dziecko a tu takie niepochlebne opinie. Napiszcie proszę. .. Chodzi mi o bezpieczeństwo i wykształcenie dziecka. .. zainteresowany
 • Szkoła przeszła prawdziwą metamorfozę po objęciu stanowiska przez obecnego Dyrektora. Remonty, wymianę instalacji elektrycznej i sanitarnej, montaż kamer i ułożenie sieci strukturalnej. Sadzę, że szkoła dobiero od niedawna jest placówką z XXI wieku a nie jak było do roku 2006 placówka z PRL-u. Moje dziecko uczęszcza do tej szkoły i jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenia oraz zaangażowania Rady Rodziców i Pedagogów tej szkoły. Sadzę, że negatywne komentarze piszą osoby co same nic nowego nigdy nie wdrożyły i nie zbudowały od podstaw. Proszę spróbować, aby móc ocenić jaki to trud. Dobrze, że są jeszcze osoby którym mimo trudnych czasów / czytaj rodziców i władz samorzadowych/ chce si coś zrobić dla uczniów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kaziua(2009-11-24)
 • żałośni, wszechboscy polaczkowie wszystko muszą skrytykować i opluć. co za popaprany naród!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jesteście_żałośni(2009-11-24)
Reklama