UWAGA!

Pasłęcka premiera

Dziś (3 listopada) w Pasłęku odbyła się premiera filmu prewencyjnego „Życie jest jedno - to nie gra” zrealizowanego przez elbląską policję i licealistów.

W projekcji wzięło udział około 400 uczniów klas I-III gimnazjów nr 1 i 2 w Pasłęku. Na premierę przybył burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, pedagodzy oraz nauczyciele. Obraz został przyjęty z dużym zainteresowaniem, po projekcji wywiązała się ciekawa dyskusja. O edukacji prawnej i odpowiedzialności mówił szef elbląskiej jednostki mł. insp. Wacław Brudek oraz kierownik Izby Dziecka mł. asp. Marek Cieślak. Na spotkaniu obecny był również komendant komisariatu w Pasłęku podkom. Edward Szydłowski.
     Przypomnijmy, film opowiada o losach trójki młodych ludzi, których postępowanie skierowało na drogę przestępczą (film powstał na kanwie prawdziwej historii grupy nieletnich sprawców czynów karalnych, wielokrotnie zatrzymywanych w Policyjnej Izbie Dziecka w Elblągu). Pomysł na film zrodził się w elbląskiej komendzie. Sceny były kręcone między innymi w Szpitalu Wojewódzkim, w Komendzie Miejskiej Policji, Sądzie Okręgowym, w jednej z elbląskich dyskotek.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama