UWAGA!

Pętla na Łódzkiej nie do poznania

 
Elbląg, Pętla na Łódzkiej nie do poznania
(fot. Michał Skroboszewski)

Zakończyły się prace na pętli autobusowej na ul. Łódzkiej. Powstał tu m.in. parking dla ponad 20 aut, zieleń i nowa wiata dla pasażerów. Inwestycja kosztowała 235 tys. zł. Zobacz zdjęcia.

Pętla na ul. Łódzkiej od kilku lat straszyła swoim wyglądem. Na dziury w jezdni skarżyli się kierowcy, po opadach deszczu tworzyły się tu gigantyczne kałuże. Projekt modernizacji był zgłaszany do poprzednich edycji budżetu obywatelskiego, niestety zdobywał zbyt mało głosów, żeby wygrać głosowanie.
       Ratusz zaplanował więc remont w planie inwestycji na 2016 rok. Prace rozpoczęły się w lipcu, by po dwóch miesiącach jedno z najbardziej brzydkich miejsc na Zatorzu zmieniło się nie do poznania. Pasażerowie czekający na autobus mogą schronić się pod nowoczesną przeszkoloną wiatą, pętla zyskała nową nawierzchnię, a wpusty deszczowe i kanaliki powinny zapobiec tworzeniu się kałuż.
       Przy kościele pw. Trójcy Świętej wybudowano 13 miejsc parkingowych, kolejnych osiem wyznaczono na pętli autobusowej, wyremontowano też chodnik. Koszt całej inwestycji wyniósł 235 tys. zł.
       Mieszkańcy Zatorza czekają teraz na decyzję w sprawie budowy hali sportowej przy Gimnazjum nr 7.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama