UWAGA!

Pierwsze przymiarki

- Musimy się zastanowić, czy w wyborach samorządowych wystartujemy pod szyldem naszej partii - zapowiada Stanisław Żelichowski, poseł PSL z okręgu elbląskiego.

Poseł gościł dziś w Elblągu i wziął udział w naradzie politycznej. Dotyczyła ona m.in. nadchodzących wyborów do samorządu. Z zapowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości wynika bowiem, że mogą się one odbyć nie jesienią przyszłego roku, ale dużo wcześniej.
     - Zastanawiamy się, czy obietnice nowego rządu są możliwe do realizacji i czy powinniśmy popierać ten układ - mówi Stanisław Żelichowski. - Trzeba też zacząć myśleć o wyborach, które zbliżają się wielkimi krokami. Myślimy np. o wzmocnieniu naszej pozycji w sejmikach. Zastanawiamy się również, czy do wyborów iść jako partia, czy też może stworzyć komitet wyborców, bo ordynacja mówi o 5-procentowym progu frekwencji dla partii.
     Tymczasem już 1 grudnia w Elblągu ma zacząć działać biuro Stanisława Żelichowskiego. Będzie to drugie, po Działdowie, miasto, w którym poseł będzie przyjmował mieszkańców.
     
     Stanisław Żelichowski reprezentuje w sejmie okręg elbląski już kolejną kadencję. To znana postać polskiej sceny politycznej. Był ministrem ochrony środowiska w rządach Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera. W poprzedniej kadencji zasiadał w sejmowej komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz w komisji do spraw kontroli państwowej. Teraz pracuje w dwóch komisjach: mniejszości narodowych i etnicznych oraz ochrony środowiska.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama