UWAGA!

Pierwszy magister dla nauczycieli

 Elbląg, Prorektor ds. kształcenia Iwona Kijowska cieszy się z decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nasi licencjaci będą magistrami. Póki co, tylko nauczyciele
Prorektor ds. kształcenia Iwona Kijowska cieszy się z decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego - nasi licencjaci będą magistrami. Póki co, tylko nauczyciele (fot. AD)

Absolwenci trzyletnich studiów pedagogicznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu już zacierają ręce i cieszą się perspektywą kontynuowania nauki w swojej uczelni. Ta bowiem uzyskała zgodę na uruchomienie bezpłatnych, stacjonarnych, praktycznych studiów magisterskich już od października 2016 r. - Było trudno, było pracowicie, ale udało się - cieszy się także Teresa Kubryń, dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

- Starania zaczęliśmy jesienią 2015 r., wniosek w ministerstwie złożyliśmy w lutym 2016 r., a  w maju otrzymaliśmy zgodę na  uruchomienie studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika - mówi Teresa Kubryń. - Szczególnie zależało nam na studiach dla nauczycieli, bo to bardzo istotne, by nauczyciel miał tytuł magistra - wskazuje. - Były też sugestie naszych absolwentów, którzy dopytywali, dlaczego muszą wyjeżdżać na inne uczelnie. Tym bardziej, że są zadowoleni ze studiów pierwszego stopnia.
       Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu będzie mogła kształcić magistrów, bo spełniła szereg wymagać stawianych przez resort nauki i szkolnictwa wyższego.
       - Warunki kadrowe są istotne, infrastruktura się liczy, tym bardziej, że my proponujemy studia praktyczne - wskazuje dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego, a prorektor ds. kształcenia PWSZ, Iwona Kijowska dodaje: - Chodzi o to, by student był przygotowany do wykonywania zawodu zarówno merytorycznie, jak i praktycznie.
       Od października 2016 r. na zainteresowanych studiami II stopnia czekać będzie w sumie 60 miejsc na specjalnościach: wczesna edukacja (tu naukę będą mogli podjąć również licencjaci innych studiów w obszarze humanistycznym), wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z arteterapią.
       Z takiego rozwiązania już cieszą się studentki PWSZ.
       - Wiele z nas z tego skorzysta - zapowiada Marta Boniecka. - Nie ukrywamy, że decyduje czynnik ekonomiczny, bo wyjazd na studia magisterskie do innego miasta wiąże się z kosztami. Decyduje też to, że znamy tu kadrę pedagogiczną - dodaje - mamy też dużo praktyk, co jest dużym plusem.
       Teresa Kubryń zapowiada, że są plany, by w Instytucie Pedagogiczno- Językowym były studia II stopnia również na innych specjalnościach. Na jakich? Tego jeszcze zdradzić nie chce.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama