UWAGA!

Teraz ja - Pierwszy ogólniak po remoncie

Elbląg, Pierwszy ogólniak po remoncie

W wakacje rozpoczęły się prace remontowe budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Pocztowej. Prace te wciąż trwają, jednak już widoczne są ich efekty. Ale czy wszyscy są nimi zachwyceni?

Zdecydowana większość pamięta zapewne ten szary, ponury budynek, ze starymi oknami. Obiekt ten, pomimo jego historycznych wartości – zdaniem wielu uczniów – przypominał więzienie. Czy teraz jest lepiej?
       Podczas tworzenia projektu starano się utrzymać zabytkowy charakter szkoły. W tym celu podjęto próby wykorzystania motywów ze sztuki popularnej w czasach, gdy szkoła ta była stawiana. Projektanci starali się, jak mogli. Efektem ich pracy jest kolorowy budynek, bogaty w różne – styropianowe – aplikacje. Zostały także wymienione okna i drzwi.
       Zapytałem kilku moich znajomych o opinie w sprawie nowego wyglądu szkoły. Stanowiska w tej sprawie są podzielone.
       Artur: - Podoba mi się nowy wystrój naszej szkoły. Czuję się w niej lepiej. Pomimo krążących opinii uważam, że kolor został dobrze dobrany. Moim zdaniem jest to teraz jeden z najładniejszych budynków w całym Elblągu. Dopiero teraz widać „potęgę” naszej szkoły.
       Ania: - Jest super! Nie zgadzam się z opinią o nieodpowiednim kolorze, jest bardzo ładnie i pasuje do otoczenia.
       Ania (inna): - Nie podoba mi się kolor. Za bardzo przypomina wyglądem II LO, ale ogólnie to ujdzie w tłoku.
       Paulina: - Jest okropna! Uważam, że został zniszczony historyczny i zabytkowy charakter szkoły.
       Magda: - Szkoła wygląda zdecydowanie lepiej. Elewacja i kolor pięknie komponują się z otoczeniem.
       Kasik: - Uważam, że nowy wygląd nie jest tak charakterystyczny i odpowiedni, w porównaniu do poprzedniego.
       W trakcie zbierania opinii udało mi się zapytać o zdanie jednego z nauczycieli I LO. Zależało mi na stanowisku któregoś z nich, gdyż oni w końcu pamiętają tę szkołę lepiej niż uczniowie. A oto opinia jednego z profesorów: - Podoba mi się nowy wystrój, gdyż budynek nie jest już szary - „smutny”. Szkoda jedynie zniknięcia zieleni od strony frontu, ale być może powróci ona w późniejszym terminie. Ponadto wizerunek szkoły koresponduje w pewnym stopniu z odnawianym Starym Miastem. Dobrze się stało, że nawiązano do dawniejszego wyglądu, np. wstawiono dzielone okna od strony frontowej.
       Praca wre i zmierza ku końcowi. Pomimo że z zewnątrz budynek został odnowiony, to w środku wystrój pozostawia wiele do życzenia. Miejmy jednak nadzieję, iż w niedługim czasie zostaną podjęte prace również wewnątrz obiektu.
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 8
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.2 6 23

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co firma partacka PRZEMYSLOWKA nie wyrobiła się z terminem, ciekawe ile kary muszą zapłacić?
 • Uwaga czytelnicy!!!!Jeżeli Portel nie chce zamieścic waszych komentarzy, to pod nim nie podpisujcie sie. Jeżeli i to nie pomoże to zmieńcie komentarz, ale sens ten sam tylko inaczej sformułujcie. .. ZAMIESZCZOM GO
 • sorry wkradł się błąd /zamieszczą/
 • To teraz jeszcze dojazd od strony starówki zróbcie (ulicami Przymrze i Przy Bramie Targowej) a obecny zamknąć. Dzisiaj kolejny raz widziałem jak jakiś maturzysta pewnie autem ojca bez patrzenia się na innych omal wypadku nie spowodował śpiesząc się na zajęcia. Leciał od strony Armii Krajowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2009-09-22)
 • czym jezdzil xD?
 • Magister - doktor - profesor. Co wy z tymi profesorami w ogolniakach?! Blagam, przestancie dopieszczac waszych nauczycieli tytulami, ktorych nie maja!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  erosramazotti(2009-09-23)
 • Ja tego nigdy nie pojmę. Czy dziennikarze w naszym kraju nie mają nic innego do roboty? Coraz częściej słyszy się o tym i owym, że może się nie podobać lub kto to wymyślił. W naszym mieście taki stan rzeczy jest nagminny. Wszelkie zmiany są negowane i podważane. Czy nie można napisać choć jednego artykułu, może był nie pamiętam, który wychwalił nasze miasto, jakiś budynek. Nie oceniajmy cieszmy się. Moja znajoma przyjeżdża z Poznania i jest pod coraz większym wrażeniem tego co tu się dzieje. To naprawdę miłe. Pomyślmy trochę o tym. Bądźmy bardziej obiektywni, szczególnie dziennikarze. Macie nam dawać fakty a ocenę zostawić nam.
 • Jest OK, co do firmy, to faktycznie jedna wielka improwizacja. Jedynie co mogę zaproponować, to interwencję w instytucji zarządzającej drogą przy ścianie szkoły; po deszczach ściana szkoły jest obryzgana przez przejeżdżające samochody.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Juras.(2009-09-23)
 • Na obryzganie wystarczy dać metrowy płotek osłaniający - będzie też bezpieczniej dla przechodniów - od czasu do czasu kierowcy jadą tak szybko, że wpadają na chodnik.
 • Zobaczymy za rok jak ta elewacja będzie wygladała od stony Pocztowej !!! Przejeżdzające auta w porze deszczowej zniszczą ja błotem bryzgającym na wszystkie strony. Przydałaby się koncepcja odsunięcia jezdni od szkoły na tym odcinku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pod rozwagę(2009-09-23)
 • taaak a przeciez ulica rycerska-pocztowa-browarna ma byc powiekaszana-naprawiana czy cos tam. wiec wyobrazcie sobie jak ten budynek bedzie niedlugo wygladal. troszke zly moment na jego modernizacje zostal wybrany. trzeba bylo poczekac az tam zrobia porzadek z ta ulica.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dnigga(2009-09-23)
 • ciekawe jak te ściany będą wyglądać po deszczowych dniach, po zimie, ulica jest tak blisko, że w czasie deszczu nawet tamtędy nie da się przejść, no chyba że płaszczu kąpielowym
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pieszy(2009-09-23)
Reklama