UWAGA!

Pijani kierowcy na celowniku

Elbląg, Pijani kierowcy na celowniku

Wczoraj (27 października) wieczorem policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który jechał dostawczym volkswagenem caddy mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz czeka go odpowiedzialność za popełniony czyn. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

41-letni Henryk G., kierowca dostawczego volkswagena został zatrzymany wczoraj o godzinie 19.30 na ulicy Fromborskiej przez patrol drogówki. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że ma on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas, który określa sąd.
       W tym i wielu innych przypadkach, policjanci wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowią nietrzeźwi za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Mniej pijanych kierowców, to mniej wypadków i mniej ofiar. Dlatego też
       policjanci apelują, aby wszelkie zaobserwowane, a nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o jego stanie nietrzeźwym, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
      
       Policjanci przypominają!
       Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we
       krwi przekracza 0,5 promila.
       Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
      
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a tak pijani z drogówki odbywają szkolenia z bronią policyjni.gazeta.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radar " Zbyszek"(2010-10-28)
 • Amol pili buhheheheeee dobrze że lizol zostawili w spokoju
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Belzebub(2010-10-28)
 • ale wyruszcie na gmine markusy to niejednegą dorwiecie stoja pod sklepem pija a potem jazda samochodem a szczegolnie jeden pan ktory koło kazdego sklepu piwko i za nim dojedzie do domu to po całej drodze no cóz nierobią znajomości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  //////////////(2010-10-28)
 • sądy i prokuratura ciagle traktuja problem pijanych kierowców niepowaznie i niepowazne ferują "wyroki ", a przecież zagrazaja oni zdrowiu i życiu innych, ale dla polskich sędziów to ciagle nie powód, by byly wysokie wyroki więzienia i przedewszystkim bardzo wysokie kary pienięzne i konfiskaty aut. czy my musimy dostawać na wszystko dyrektywy unijne, bez tego nie mozemy być silnym panstwem.
 • Woził wilk razy kilka-----Powiezli i wilka. błahahaha
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ~````~```(2010-10-30)
Reklama