UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Piknik wojskowy na 20-lecie Polski w NATO

 
Elbląg, Piknik wojskowy odbędzie się w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
Piknik wojskowy odbędzie się w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (fot. MS)

Elbląg jest na mapie 20 miast, w których 9 marca odbędą się wojskowe pikniki. W programie przewidziane są pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu oraz spotkania z żołnierzami. To pomysł resortu obrony narodowej na uczczenie 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Jak zapowiada Centrum Operacyjne MON, pikniki zorganizowane zostaną w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych. W Elblągu gospodarzem pikniku będzie Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód przy ul. Królewieckiej 169. W sobotę, 9 marca, od godz. 11 - podobnie, jak w 20 innych polskich miastach m.in. w Kielcach, Opolu, Poznaniu, Żaganiu - na przybyłych gości czekać będą pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.
      
       ------------
       W ciągu 20 lat Polska pokonała długą drogę, stając się jednym z liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przez ten czas zmieniły się również Siły Zbrojne i sposób ich postrzegania przez społeczeństwo. Armię nie tylko uzawodowiono, ale również zmodernizowano i dostosowano do standardów NATO. Stary sprzęt poradziecki zastąpiono nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę możliwości i potrzeb dużego europejskiego państwa.
       W lipcu 2016 roku w trakcie Szczytu NATO w Warszawie podjęto istotne dla bezpieczeństwa Polski i regionu postanowienia. Jednym z najważniejszych stał się fakt stacjonowania w Polsce wojsk sojuszniczych oraz rozmieszczenia struktur dowódczych NATO i USA na terytorium Polski.
       W Elblągu ulokowano dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama