UWAGA!

PiS poparł Henryka Słoninę

Elbląg, PiS poparł Henryka Słoninę
fot. AD

Spełnił się scenariusz, którego możliwość zakładaliśmy przed tygodniem. Elbląski PiS poparł przed drugą turą wyborów prezydenckich Henryka Słoninę. Oświadczył to elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski na dzisiejszej (29 listopada) konferencji prasowej w siedzibie partii.

– Świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński, powołując prezydenta Henryka Słoninę do Narodowej Rady Rozwoju, jakby dokonał wyboru za nas. Nie mając swojego kandydata w drugiej turze, chcemy, by wszyscy, którzy głosowali na naszego kandydata w pierwszej turze, scedowali swoje głosy na pana prezydenta Słoninę – powiedział poseł.
       W konferencji uczestniczył również kandydat PiS na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk. – Dziękuję mieszkańcom Elbląga za to, że wzięli udział w wyborach i że oddali swoje głosy na Prawo i Sprawiedliwość – dodał Wilk. – Jeżeli chodzi o drugą turę, przykro nam, że nie bierzemy udziału w tej dogrywce. Skoro nie możemy realizować własnego programu, chcemy realizować program osoby, która w tej chwili jest nam najbliższa programowo. Taką osobą – zdaniem Zarządu Okręgowego PiS i miejskich władz PiS – jest pan Henryk Słonina.
       Pytani przez dziennikarzy o podobieństwa programów Henryka Słoniny i PiS, Leonard Krasulski wskazał na politykę społeczną, a Jerzy Wilk wymienił m.in. inwestycje drogowe, budowę boisk przy szkołach i podręczniki w szkolnych bibliotekach, z których uczniowie korzystaliby na lekcjach. Leonard Krasulski przyznał jednocześnie z rozbrajającą szczerością, że programu Grzegorza Nowaczyka nie czytał (Jerzy Wilk czytał).
       Sprawy programowe miały chyba jednak na decyzję PiS mniejszy wpływ niż fakt znalezienia się Henryka Słoniny w Narodowej Radzie Rozwoju nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Leonard Krasulski, namawiając do głosowania na Henryka Słoninę, jednocześnie tak zdiagnozował sytuację w Elblągu (rządzonym przecież przez Henryka Słoninę przez 12 ostatnich lat): „Jest źle w Elblągu, niewielu inwestorów, pogłębiające się bezrobocie”. Również jego ocenę rządów prezydenta Henryka Słoniny można różnie rozumieć: „Prezydent Słonina pewien wysiłek włożył w to, żeby to miasto nie umarło całkowicie”.
       Dziennikarze pytali również, czy w trakcie rozmów PiS z Henrykiem Słoniną mówiono też o przyszłej koalicji w Radzie Miasta lub o udziale w przyszłym rządzeniu miastem – w razie zwycięstwa w drugiej turze Henryka Słoniny – np. o stanowisku wiceprezydenta dla Jerzego Wilka. Jerzy Wilk stwierdził, że o tym nie było mowy.
       Mamy więc jasne stanowisko władz PiS przed drugą turą. Nie wiadomo jednak, jak do niego podejdą wyborcy PiS i Jerzego Wilka z pierwszej tury wyborów samorządowych.
      
       Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jasne, że nie było. Hehehehe no i jeszcze pewnie znajdzie się taki co w to uwierzy. Ciekawe co na to Prezes, przeciez ta strona świata politycznego jest bee (no chyba, że toczy się kampania Prezesa). Brak słów po prostu, byle tylko pod górę tenu krajowi i miastu, byle pod górę. Jako rząd nie zrobili (poza zmuszeniem do emigracji tysięcy młodych ludzi i próbach wprowadzenia panstwa policyjnego) nic ale innym tez nie dają nic zrobić (tu troszkę ich tłumaczę). W sumie to jakiś pomysł jest - zacoafnymi ludzmi łatwiej manipulować, czym biedniej do okoła to MY (patrz Pis) będziemy lepsi. po prostu tragedia, w łowie sie nie mieści obłuda i klamstwa tej formacji, toż to gorzej niż sekta. Jak długo bogowie będą doświadczać ten naród? A może Pis by emigrowało w calości nawracać jakiś eskimowsów na swiętą i jedynie właściwą drogę prezesa? tylko wyjdzie to wszystkim na zdrowie, no poza eskimosami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zniesmaczona(2010-11-29)
 • swoje emocje centralny pis ceni ponad rozsadek. co to za partia egoistow i faszystow.
 • takie jest prawdziwe oblicze PIS, koalicja z czerwonym prezydentem nie przeszkadza? Brawo!!!
 • Precz z pisem i panem ktory niech juz idzie na emeryture !!!!!
 • zdradził nas pan panie Wilk, za stanowisko wiceprezydenta poparł pan Słoninę, zastanawiam się jak pan spojrzy w oczy kolegom z PO, GDZIE PAŃSKIE IDEAŁY, jest pan małym człowieczkiem, obrzydzenie mnie bierze. .. ..
 • „ Jest źle w Elblągu, niewielu inwestorów, pogłębiające się bezrobocie” . - tak woła pisior - dajcie starcowi następną kadencję u boku z Wilkiem to będzie jeszcze gorzej. Wilk (PiS) ze Słoniną jeszcze (zgodnie z sugestiami KK) mają co wyszarpać z majątku miejskiego i darować urzędnikom obcego państwa watykańskiego. Głoście larum.
 • PIS to partia Frustratów dążących wyłącznie do władzy. Mam niewątpliwy ABSMAK po tej wiadomości.
 • Faktycznie, PiS jest jak wrzód na d. .. , teraz już nie tylko w ogólnopolskiej polityce, ale nawet na naszym podwórku zatruwa wszystko. Lokalni PiSowcy, zamiast spojrzeć przez prawdziwy pryzmat obecnej sytuacji w Elblągu i obu kandydatów, kierują tu osobiste fobie pana prezesa Kaczyńskiego do PO. Zgadzam się, że to egoizm i nieracjonalne działanie. A szkoda, bo pan Wilk wydawał się rozsądnym człowiekiem.
 • Krasulski nie czytał programu Nowaczyka, a wtrąca się w politykę samorządową naszego miasta - wstyd. Z drugiej strony, to Elbląg jest w jego okręgu wyborczym do parlamentu największym miastem i centrum regionu - więc to już nie jest śmieszne, że poseł stąd nie jest zainteresowany co planuje dla miasta zwycięzca I tury wyborów. Wilk z kolei stwierdza, że mają taki sam program jak Słonina np. w kwestii boisk przyszkolnych - to gdzie powstały te Orliki i gdzie HS planuje je stawiać? Tych boisk w Egu nie ma, a jedno, które buduje się na Korczaka to o wiele za mało jak na tak duże miasto (o boisku na Sienkiewicza nie wspominam - nawet nie jest wymiarowe). Śmiech na sali. I jakoś nie wierzę, że nie było gadki o stołkach.
 • No coż nie jestem zwolennikiem Henryka Słoniny, ale skoro PiS poparł Słoninę to będę głosował. Wolę Słoninę niż POlszewika Nowaczyka.
 • Nigdy więcej PO !!!!!
 • Hańba. PiS stracił wiarygodność. Wilk i Krasulski dążą do władzy. Jak Wam kandydat PO nie pasował mogliście nie popierać nikogo. Pan Wilk i PiS przez 4 lata byli w opozycji do Słoniny. Wielokrotnie głosowali przeciwko Słoninie, także przeciw udzieleniu absolutorium prezydentowi. A teraz co? Amnezja polityczna za stołki? Jesteście skończeni w mieście. Ja sam głosowałem na PiS - przeciw czerwonym. A teraz czuję się zdradzony i moje ideały też zostały zdradzone. Niestety Panie Wilk - tym razem zagłosują na Nowaczyka - przeciwko Pana układowi ze Słoniną
Reklama