UWAGA!

Planszowisko w Muzeum

 
Elbląg, Muzeum zaprasza na planszowisko
Muzeum zaprasza na planszowisko (fot. nadesłane)

Po wakacjach do kalendarza wydarzeń w elbląskim muzeum powraca Planszowisko. Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 października, w godz. 10-14 w budynku głównym muzeum.

Sezon wakacyjny zakończony, a wraz z nim cotygodniowe letnie spotkania z grami planszowymi. Tegoroczny, 2 sezon wakacyjny zgromadził blisko 150 osób w wakacyjne czwartki. Od września powróciło natomiast comiesięczne „Planszowisko”, które odbywać się będzie w wybrane soboty lub niedziele - jednorazowo w miesiącu. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego informujemy również o nowej akcji – nauka przez gry. Skierowana jest ona do nauczycieli, zwłaszcza szkół średnich. Dzięki wsparciu Kancelarii Senatu RP istnieje możliwość wypożyczenia w elbląskim muzeum gry „Proces legislacyjny”, która prezentuje uproszczony schemat obowiązującego w Polsce procesu uchwalania ustaw, przedstawia typową ścieżkę legislacyjną. W rzeczywistości to skomplikowany, zwykle długotrwały proces, mogący też podlegać modyfikacjom, np. kiedy dotyczy ustawy budżetowej, ustaw konstytucyjnych lub pilnych. 2 egzemplarze tej gry są dostępne do wypożyczenia dla nauczycieli.
       W ramach wspierania podstawowej edukacji ekonomicznej, do nauczycieli zajmujących się ekonomią skierowana jest oferta elbląskiego Muzeum (od końca października, dzięki wsparciu Małopolskiego Instytutu Kultury) – kooperacyjna gra „Chłopska szkoła biznesu” (o grze).
       Od samego początku wydarzenie jest możliwe dzięki wsparciu takich firm i instytucji jak: Rebel.pl, Bard.pl, Granna, Egmont, Phalanx Games Polska, Kuźnia Gier, Portal, Logorajd, Hasbro, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, IPN. Już od październikowego spotkania pojawią się na liście gier w wypożyczalni nowe tytuły, zarówno dla młodszych graczy jak i tych bardziej zaawansowanych. Ale wypożyczalnia to nie tylko gry planszowe – jest organizowany również kącik wydawnictwa „Świat Gier Planszowych”, gdzie można przejrzeć wszystkie numery tego czasopisma. Wszelkie pytania i ewentualne oferty wsparcia tego typu działań elbląskiego muzeum prosimy kierować do organizatora: piotr.adamczyk@muzeum.elblag.pl.
      
Tomasz Gliniecki, kierownik Działu Edukacji i Promocji MAH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama