UWAGA!

Poczuj ducha świąt!

 Elbląg, Na świątecznym jarmarku można kupić jadło, prezenty i ozdoby
Na świątecznym jarmarku można kupić jadło, prezenty i ozdoby (fot. WS)

Miody, wędliny staropolskie, ale i litewskie, tradycyjnie warzone piwo, chleb prosto z pieca. Pachnące lasem choinki, stroiki, kolczyki, ręcznie zdobione bombki. Dziś (17 grudnia) w południe na Starym Rynku rozpoczęły się Świąteczne Spotkania Elblążan. Zobacz więcej zdjęć.

W namiotach ustawionych na starówce ok. 60 wystawców z Elbląga, ale i z Nowego Dworu Gdańskiego, Lidzbarka Warmińskiego, a nawet z Zakopanego prezentuje swoje wyroby. Na stoiskach można zakupić miody, świeżo wypieczony chleb, wędliny staropolskie, ale i litewskie (kuszą kiełbaski do piwa, słonina solona, schab). Tuż obok sprzedawane jest tradycyjnie warzone piwo.
       Na jarmarku można nabyć także świąteczne prezenty dla bliskich. A wybór jest spory. Dla elegantki ręcznie wykonane kolczyki z koralików, drewna, włóczki, a także filcowe broszki i inne ozdoby. Są też bombki wykonane metodą decoupage lub "ubrane" w szydełkowe wdzianka. Można również nabyć pachnącą lasem choinkę, stroiki.
       Elblążanie na razie nieśmiało zaglądają na starówkę. Wysuwają nosy spod kapturów i parasoli, bo pogoda dziś wyjątkowo nie jest świąteczna (jeśli chodzi o Boże Narodzenie). Spodziewaliśmy się opadów, ale śniegu. Tymczasem siąpi deszcz i wieje wiatr. W namiotach jest jednak sucho, a na rozgrzewkę można wypić serwowaną tu m.in. herbatę. Tuż obok Święty Mikołaj czeka na grzeczne dzieci, które mogą mu cichutko zdradzić, o czym marzą i co chciałyby znaleźć pod choinką. Można sobie również zrobić zdjęcie z sympatycznym staruszkiem. Ze sceny płyną kolędy i pastorałki, będą też przedstawienia.
      

 


       Jest też szopka bożonarodzeniowa. Drewniana, wyłożona sianem, w której stoi Święta Rodzina i trzej królowie. Jutro staną w niej również żywe zwierzęta: owce, osiołek, koń, kozy.
       W czasie przedświątecznym warto również pamiętać o najuboższych. Fundacja Razem Lepiej na swoim stoisku zachęca do udziału w akcji Dzień Dobrego Głoda.
       - Za pomocą SMS-ów możemy pomóc zebrać pieniądze dla potrzebujących dzieci – mówi Barbara Bożym z Fundacji Razem Lepiej. - Zostaną one przeznaczone na zakup żywności, ale i innych rzeczy np. butów. Pomóc może każdy wysyłając SMS o treści "DAR" na nr 73165.
       Od godziny 17 do 19 na Starym Rynku, przy choince, na wszystkich, którzy będą chcieli złożyć życzenia bliskim lub po prostu ich pozdrowić będzie czekała ekipa reporterska Telewizji Elbląskiej.
       Świąteczne Spotkania Elblążan będą trwać dziś do godziny 20. Jutro startują o godz. 12. O godz. 16 rozpocznie się wspólna wigilia elblążan, w której uczestniczyć będzie także prezydent miasta.
      


Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama