UWAGA!

Podpisy za rondem „Zamech”

 Elbląg, Podpisy za rondem „Zamech”
(fot. Anna Dembińska)

W Elblągu trwa zbiórka podpisów w sprawie nadania rondu u zbiegu ul. Robotniczej i Teatralnej nazwy „Zamech”. Z inicjatywą zbiórki wyszli pracownicy Biura Konstrukcyjnego Turbin Parowych GE Power. Potrwa do końca lutego.

- To rondo ma unikalny układ ronda turbinowego, znajduje się tuż obok dawnego „Zamechu”, gdzie od 70 lat są projektowane i produkowane turbiny parowe. Pomysł podoba się wielu elblążanom, dociera do nas wiele pozytywnych opinii w tej sprawie. „Zamech” był przecież nie tylko największym pracodawcą w mieście, przez lata wpływał na życie kulturalne, intelektualne, artystyczne i sportowe miasta - mówi Irena Baran z Biura Konstrukcyjnego GE Power.
       Rondo u zbiegu ulic: Robotnicza, Teatralna, Browarna i Nowa powstało w 2014 roku w związku z przebudową drogi nr 503. Do dzisiaj nie ma nazwy. W 2017 roku z inicjatywą, by patronami ronda zostali Maria i Lech Kaczyńscy wystąpili działacze Klubu Gazety Polskiej. W styczniu tego roku radni Koalicji Obywatelskiej zgłosili wniosek o nadania nazwy „Zamech”. To między innymi pokłosie naszych publikacji, w jednej z internetowych sond (oddano ponad 2,5 tys. głosów) za „Zamechem” opowiedziało się ponad 57 proc. głosujących.
       - Mamy nadzieję, że Rada Miejska przychyli się do naszej propozycji i nada rondu nazwę „Zamech”. Podpisy będziemy zbierać do końca lutego, potem przekażemy je Radzie – dodaje Irena Baran. - Jeśli pomysł radnym się spodoba, uhonorujemy to miejsce nie tylko odpowiednią tablicą. Myślimy również o postawieniu formy przestrzennej, która będzie kojarzyć się z „Zamechem”.
       Więcej na temat akcji można dowiedzieć się w Biurze Konstrukcyjnym GE Power, ul. Stoczniowa 2, lub pod nr tel. 55 239 20 10.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama