UWAGA!

Podwyższone ryzyko przerwy w dostawie energii

Na podstawie informacji Energa-Operator S.A. informujemy, że w dniach 21-24 września mogą nastąpić chwilowe zaniki napięcia oraz podwyższone ryzyko przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Utrudnienie wynikają z konieczności przeprowadzenia prac eksploatacyjno-inwestycyjnych i dotyczą terenu miasta Elbląga oraz okolic.
       Szczegółowe informacje uzyskać można od Energa-Operator S.A.
      
Departament Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Widzę, że urzędnicy nawet rzetelnej informacji nie potrafią podać. Następnym razem lepiej już wkleić komunikat od Operatora sieci Dystrybucyjnej zamiast samemu się wysilać. www.energa-operator.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdzich(2012-09-18)
 • To tylko UM, nie ma co oczekiwac czegoś sensownego
 • "W związku z koniecznością wykonania prac eksploatacyjno-inwestycyjnych na sieci wysokiego napięcia 110kV informujemy, iż na obszarze miasta Elbląga i w jego okolicach, w dniach od 20.09.2012 roku do 24.09.2012r. mogą wystąpić chwilowe zaniki napięcia związane z przełączeniami sieciowymi. W tym okresie istnieje podwyższone ryzyko przerwy w dostawie energii, w razie awarii sieci. "
 • Przy okazji warto wiedzieć, że przełączenia linii mogą być przyczyną powstawania przepięć - chwilowego wzrostu napięcia w sieci / nawet kilkukrotnie/ ponad jego maksymalną dopuszczalną wartość. Może to być przyczyną uszkodzeń sprzętów elektrycznych/elektronicznych nie zabezpieczonych na wypadek przepięć - zwanych szkodą przepięciową. Przerwy są mało istotne. Przepięcia mogą być groźne. Nie piszą o tym w komunikatach ale warto wiedzieć. Czerwony
 • Komunikat od Operatora sieci Dystrybucyjnej od poniedziałku czeka na umieszczenie w mediach i media olewają sprawę. Komunikat z Urzędu Miejskiego został podany natychmiast. Przepięcia są groźne ale przerwy w dostawie energii mają istotne znaczenie dla np. szpitali z oddziałami ratowniczymi, oddziałów dializ, dla służb, inspekcji, czy nawet hodowców kurczaków. Możemy tego nawet nie odczuć specjalnie a czasowe wyłączenie prądu jest problemem dla instytucji. Możecie się naigrywać z tej informacji urzędowej ale faktem jest że dowiadujemy się o tym kilka dni wcześniej a nie w dniu wystąpienia utrudnień, jak to zwykle bywa, albo nawet po fakcie. Ciekawi mnie co zrobicie z posiadaną informacją.
 • Pewnie troche sprzetu się popali
 • zdzich - ty to urzędników chyba nie lubisz. .. przeczytałem komunikat urzędu i energii operator i mam pytanie. .. czego ty k. .. czepiasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bąg mały(2012-09-19)
 • Kto mi zwróci za popalony sprzęt?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czytelnik_MOBI_34048(2012-09-19)
 • Nikt wam nie zwróci za spalony sprzęt! Po to macie tę informację by kupić sobie listwy przeciwprzepięciowe do telewizora/laptopa/lodówki/pralki/mikrofali a jeszcze lepiej, ograniczyć korzystanie z niezbędnego sprzętu elektrycznego i spędzić weekend z rodziną w Bażantarni/nad morzem/na zakupach w Gdańsku/leżakując w domu i czytając książki.
Reklama