UWAGA!

Pół żartem, pół serio

Jutro (w piątek) o godz. 10.00 w Centrum Kształcenia Ustawicznego w elbląskim miasteczku szkolnym przy ul. Saperów rozpocznie się kampania wyborcza, którą zakończą wybory do Parlamentu Europejskiego.

Kampania i wybory to część projektu, jaki realizuje pięć elbląskich szkół średnich. Każda ze szkół wylosowała ugrupowanie polityczne, miała za zadanie wybrać sztab wyborczy oraz kandydata. W środę w mieście pojawiły się plakaty ze zdjęciami kandydatów, jutro odbędzie się wyborczy meeting, a po nim wybory.
     O mandat zaufania w symulowanych wyborach walczyć będą: Marta Bocian, Mateusz Grudziński, Mariusz Mikulski, Magdalena Laskowska i Ewelina Stankiewicz. Młodzi ludzie zapowiadają w swoich programach m.in. walkę z korupcją, wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn oraz poprawę sytuacji w służbie zdrowia.
     Jak w prawdziwych wyborach, nad głosowaniem czuwać będzie komisja wyborcza. Udział w wyborach, które - przypomnijmy - potrwają od godz. 13 do 14 - może wziąć każdy. Pomysł na zainteresowanie młodzież polityką elbląskie szkoły realizują pod patronatem Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.
     
     Zobacz także: "I ty możesz wybrać"
AJ

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama