UWAGA!

Policjanci podsumowują akcję „Znicz”

 
Elbląg, Policjanci podsumowują akcję „Znicz”
fot. policja

Siedmiodniowe zabezpieczenie policyjnych działań „Znicz” pomimo deszczu przebiegło bez poważniejszych zdarzeń w ruchu drogowym. Funkcjonariusze pilnujący porządku w rejonie cmentarzy i na drogach dojazdowych dbali o bezpieczeństwo pieszych i kierujących. W sumie w akcji uczestniczyło 44 policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej.

Policyjne zabezpieczenie związane z bezpieczeństwem pieszych i kierujących w związku z obchodzonym 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych trwało od 28 października do 2 listopada. Funkcjonariusze czuwali nie tylko nad bezpieczeństwem w ruchu kołowym, ale obecni byli w godzinach wieczorowo-nocnych w rejonie cmentarzy. W najbardziej newralgiczny dzień, 1 listopada pomimo ciągłych opadów deszczu kierowali ruchem pojazdów w obrębie cmentarzy. Dzięki sprawnej organizacji ruchu w tym dniu policjanci nie odnotowali żadnego zdarzenia w ruchu drogowym.
       Podczas akcji „Znicz” funkcjonariusze skontrowali ponad 240 kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości oraz sprawności technicznej pojazdów. Prawie 60 proc. kierujących zostało zdyscyplinowanych mandatami karnymi, wnioskami do sądu i pouczeniami - głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości i niestosowanie środków brd (pasów i fotelików do przewożenia dzieci), 3 kierujących wyeliminowano z dalszej jazdy w związku z kierowaniem rowerem w stanie nietrzeźwości.
      
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • zapchana droga dojazdowa na cmentarz dębica -nikt tego nie widział. i cisza o tym.
 • Trawniki rozjezdzone przy cmentarzach teraz policja powinna płacić za odnowe tych trawnikow. Komisarz żaba z lampami w kieszeniach przyglada sie zakorkowanej leczyckiej i przepuszcza wszystkie osobowki na debacie przez to autobusy stoja w korku az po przychodnie na Bema. skrzyzowanie leczycka Grottgera dla dwoch tepych policjantow postawiono dwa toi toi ale kierowcom autobusów na Dębicy żadnego. Tak ja podsumowuje akcję znicz w elblagu
 • Kto odpowiada za pętlę na Dębicy tam żeby dojść do wiaty na przystanku trzeba iść w blocie po kostki. Czy naszego miasta nie stać na położenie paru metrów chodnika ?
 • Aż 60% kierowców nie powinno mieć prawa jazdy, straszne! Tym straszniejsze, że przecież każdy doskonale wiedział, że będą wzmożone kontrole, a i tak olali przepisy!
 • Jak wygląda pas do przewożenia dzieci?
 • @Jamaleg - Tępy gleniu zapewne kierowco autobusu. .. .Piszesz tu bo pewnie stałeś w tym korku i na postoju nie miałeś gdzie kupy zrobić. .. Przykro mi. Za rok też będziesz stał, a łza w oku Ci się zakręci z zazdrości o te dwa kible w kolorze letniego nieba. ..
 • Nie ma za co krytykować @Jamaleg bo ma trochę racji. Uważam, że chyba policja po to była, aby był porządek, ład i skład na drogach, no chyba, że była tam w innym celu.
 • Ogólnie to nie jest problem i wina Policji za powstanie korka na drodze dojazdowej. Winni są sami kierowcy. Co roku jest to samo. Każdy chce wjechać na sam cmentarz. Większość nie wyciąga wniosków z poprzednich lat i nie korzysta z autobusów. Obserwując co się działo w tym roku zauważyłem że stjące w korku pojazdy to przede wszystkim TAXI i autobusy. Pózniej osoby uprawnione przez miasto do wjazdu bo mieli przepustki ( kilka rodzai ), inwalidzi i osoby które mieszkają w okolicach cmentarza. I teraz taki absurd: Stoi Policjant na środku skrzyzowania i po za kierowaniem ruchem musi ogarnąć każdego z osobna bo ten to taxi, ten tu mieszka a inny jest inwalidą, a ja mam przepustkę a jeszcze inny jedzie z chorą babcią itp itd. Więc nie dziwcie się Elblązanie ale to własnie Wy generujecie te korki w tych dniach. I nic nie pomoże tu Policjant stojący na dole. Niesttety jak widać po komentarzach on zawsze bedzie zły bo jak nie wpuszcze nikogo na cmentarz to jest zły a jak już zaczał wpuszczać to też nie dobrze. .Więc za rok na groby jedzcie pare dni wczesniej i nie bedziecie musieli stać w korku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drogowykorek(2016-11-04)
 • @Drogowykorek, piszesz racjonalnie i z sensem, ale z drugiej strony dziwisz się, że każdy chce dojechać autem, bo ma dużo zniczy, kwiatów doniczkowych, narzędzi do sprzątnięcia grobu lub tym podobne? Chyba po to mamy auta, żeby z nich korzystać. Policjant czy też ogólnie Policja jest po to, aby nam ten przejazd w takich dniach ułatwić poprzez dobrą organizację kierując prawidłowo ruchem i ilość tych funkcjonariuszy musi być dostosowana do potrzeb w celu uniknięcia chaosu i korków.
 • AOL23 masz w 100% rację. Tylko wiesz że założenia inaczej wyglądają na papierze a nie zawsze są takie pózniej w rzeczywistości. .. A obserwując to co się działo to na 10 pojazdów stojących w korku 2 to były autobusy 4 taxi 2 miały przepustki 1 był inwalidą a na końcu był ten który stał po środku tej reszty i udało mu sie fartem wjechać gdyż Policjant nie chciał tamować całego ruchu tylko dlatego żeby po raz setny tłumaczyć komuś czemu wszyscy wjechali a on nie mógł. .. Ot i cała filozofia korka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  drogowykorek(2016-11-04)
Reklama