UWAGA!

Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki'

 
Elbląg, Policyjna akcja "Alkohol i narkotyki'
(fot. KMP w Elblągu)

Wczoraj (16 sierpnia) elbląscy policjanci prowadzili akcję „Alkohol i narkotyki". Przebadali 513 kierowców na obecność alkoholu i narkotyków. Działania przynoszą zamierzony efekt. Nie odnotowano kierujących "pod wpływem".

Akcja „Alkohol i narkotyki" prowadzona była praktycznie przez cały dzień. Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Tym razem policjanci kontrolowali pojazdy na terenie miasta i gmin z terenu powiatu elbląskiego, a w szczególności w okolicach lokali rozrywkowych. Wśród kontrolowanych nie było przypadku prowadzenia samochodu po narkotykach lub w stanie nietrzeźwym. Ponadto policjanci podczas działań zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, wręczyli 4 mandaty kierowcom, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości oraz skierowali 7 wniosków do sądu o ukaranie. Było 9 kolizji i nie doszło do żadnego wypadku.
       Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i nie wsiadanie za kierownicę samochodu nawet po niewielkiej ilości wypitego alkoholu. Oprócz konsekwencji np. spowodowania wypadku po alkoholu czekają ich również konsekwencje prawne. Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
      
Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama