UWAGA!

Policyjne działania NURD – czyli jak sprawić, by piesi byli widoczni

 
Elbląg, Policyjne działania NURD – czyli jak sprawić, by piesi byli widoczni

Elbląscy policjanci rozdają odblaskowe światełka uczniom w szkołach podstawowych, ale również i dorosłym, których spotkają na drodze. Dziś (6 października) trwają działania o tajemniczej nazwie NURD – to nic innego jak skrót „niechroniony uczestnik ruchu drogowego” – czyli pieszy. To na te właśnie osoby ukierunkowana jest dzisiejsza akcja.

Pieszy poruszający się poza obszarem zabudowanym musi być wyposażony w elementy odblaskowe – tak mówią przepisy. I nie chodzi tu o karanie mandatami, tylko o bezpieczeństwo i to nawet nie samego pieszego, ale i kierującego, który zauważywszy go w ostatniej chwili może wykonać gwałtowny manewr.
       - Dziś oprócz policyjnych kontroli chcemy rozdawać takim osobom elementy odblaskowe – mówi st. asp. Tomasz Krawcewicz po. naczelnika Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Będziemy w ten sposób upominać i przypominać o obowiązujących przepisach. A po takiej kontroli zostanie wymierny ślad.
       Policjanci w szczególności kontrolować będą ul. Królewiecką w kierunku na Dąbrowę, ul. Fromborską w kierunku na Jelenią Dolinę oraz drogę 22 - to tam najczęściej poruszają się piesi, którzy nie zawsze są widoczni dla kierujących.
      
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama