UWAGA!

Policyjny „Porządek”

Wczoraj (23 kwietnia) 41 policjantów, strażników miejskich, pograniczników oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej „sprzątało” w Braniewie. Komendant policji zarządził bowiem akcję „Porządek”.

Kontrolerzy byli widoczni na ulicach Braniewa już od godziny 6. Na posterunkach blokadowych wszystkich dróg prowadzących do miasta kontrolowano wszystkie pojazdy i poruszające się nimi osoby. Patrole kontrolowały teren miasta - szczególnie jego newralgiczny punkt, jakim jest bazar miejski, oraz kafejki internetowe i sklepy - pod kątem sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim lub nietrzeźwym. Również tereny przyszkolne były w tym dniu pod szczególnym nadzorem.
     Podczas akcji „Porządek” wylegitymowano w sumie 779 osób oraz skontrolowano 676 pojazdów. 49 osób zostało ukaranych mandatem za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, a 83 sklepy skontrolowano prewencyjnie pod kątem przestrzegania przepisów o wychowaniu w trzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali 31 osób na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia oraz jedną osobę poszukiwaną.
     Na terenie bazaru patrol policyjny zatrzymał dwie kobiety z kontrabandą: 67-letnią Stanisławę K. z Braniewa i 75-letnią Nadzieję K. z gminy Braniewo. Obie panie miały łącznie 1 960 sztuk papierosów i cztery butelki wódki. Zostały ukarane mandatami po 150 i 230 zł. Ponadto policjantki znalazły na terenie targowiska porzucone torby reklamowe, a w nich 1 820 szt. papierosów bez akcyzy. Nikt nie chciał przyznać się do znaleziska.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama