UWAGA!

Polują na piratów drogowych

 Elbląg, Na drogach miasta i powiatu trwa policyjna akcja "Prędkosć"
Na drogach miasta i powiatu trwa policyjna akcja "Prędkosć" (fot. KMP Elbląg)

Dziś (21 września) prowadzone są w Elblągu policyjne działania pn. "Prędkość", bo właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policjanci będą używać m.in. fotoradaru, który jest ustawiony przy ul. Kościuszki. Akcja ma przede wszystkim charakter prewencyjny.

Elbląscy policjanci w szczególny sposób będą dziś zwracać uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących. Akcja „Prędkość" przeprowadzana jest na terenie naszego miasta i powiatu.
       Akcja rozpoczęła się dziś rano i potrwa do późnego wieczora. Prędkość jazdy będzie monitorowana przez fotoradary i wideorejestratory. Funkcjonariusze będą także sprawdzać trzeźwość kierujących.
       Zdaniem policjantów do najczęściej popełnianych przez kierowców wykroczeń należy zaliczyć nadmierną prędkość, ludzką brawurę i jazdę po alkoholu. Policjanci zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu, nie ryzykując zatrzymania prawa jazdy, czy ukarania wysokim mandatem karnym.
      
mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Na Modrzewinę wieczorem, ale tam się świrniętych motocyklistów nie łapie, tam oni sobie mogą zasuwać. Przynajmniej do czasu jak jadąc na jednym kole kogoś niewinnego zabiją. Ale, dopiero wtedy będzie afera, a na razie niech sobie śmigają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pieszy spacerowicz(2012-09-21)
 • Jako podatnik płacący miesiąc m. in. na policję i cały dziurawy, i rozdziobany przez niewydolny system i korupcję budżet, czuję się oszukany będąc w razie wykroczenia przymuszanym do płacenia mandatów, tym bardziej o tak chorych, jak na warunki polskiej prowincji stawkach. A na widok policji na drodze "odbija mi się zeszłorocznym smalcem", gdyż niczego dobrego po nich spodziewać się nie można. To po prostu kolejna maszynka do odebrania nam części dochodu, który i tak statystycznemu Polakowi zostaje w części ok 10-20 % po odliczeniu wszystkich ZUSów, podatków (włącznie z tymi naliczanymi x razy po drodze, które płacimy kupując choćby chleb, czy benzynę). .. Żeby było jasne - nie płaciłem ostatnio żadnych mandatów, po prostu patrząc z boku na ten system jawi się coraz jaskrawiej jako jedna wielka patologia - od stosunków społecznych po gaz łapówkowy, Amber Gold, czy budowę za naszą kasę (a jakże) przestarzałego atomowego czajnika za xx miliardów zł (!). A'propos Amber Gold - wiecie ile NBP posiada rezerw złota? - 100 ton (znaczy bardzo mało) - a wiecie, gdzie to złoto się znajduje ?? noo. .. zimno, zimno. .. otóż nie! - w BANKU ANGLII (!!!!!) - a my mamy ładny papierkowy glejt, że tam jest nasze złoto (!!!), "dorobek pokoleń"; )) hahaha - czyż to do cholery nie jest PARA-PAŃSTWO ??? Drodzy policjanci drogówki - z czego chcecie mieć te wypasione, rodem z państwa totalitarnego, emerytury - jeśli "Wasz" "rząd" "zainwestował" naszą kasę w centrum banksterskiej mafii??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Lokalny Patriota(2012-09-21)
 • Pewnie rowerzystów będa łapac :)
 • Jaka k. .. wa akcja? Przecież to ich codzienna praca i zasr. .. ny obowiązek !
 • "Akcja ma przede wszystkim charakter prewencyjny" - TOTALNA BzDuRa !!! Akcja ma przede wszystkim charakter zarobkowy - To TaK !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hugo Viana(2012-09-21)
 • Zdaniem policjantów. .. Jak wiemy ich zdania czesto sa klepane pod statystyki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  abolicja(2012-09-21)
 • Kasy w budżecie brakuje skrojć obywatela państwo policyjne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Winetu(2012-09-21)
 • Poolicja to powinna zjawić się pod Epoką, gdzie dwie konkurencyjne firmy ochroniarskie walczą o lokal - jedna po stronie właściciela a druga najemcy - zbiegowisko się zrobiło, że hej :-)
 • "(. .. )policyjne działania pn. "Prędkość", bo właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. " Proszę podać źródło danych na podstawie, którego prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków. Na podstawie raportu NIK jest nią zły stan dróg, nieodpowiednie oznakowanie dróg, ogólnie błędy infrastruktury drogowej. Proszę nie wymyślać oświeconych populistycznych twierdzeń, a posiłkować się danymi. Takie hasła lubi wmawiać GDDKiA aby zakryć swoją winę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2012-09-21)
 • Najłatwiejszą i prymitywnie perfidną formą łatania dziur w statystykach i "zarabiania" policjantów na swoje pręmie jest łapanie na fotoradar. Nie narobi sie taki, nie musi wytężać mózgu, byki ortograficzne to norma w mandatach wiec zamiasyt pisać artyuł piszą w skrócie 'art. ", wyjdzie, namierzy, wypisze. Bardziej skomplikowane prace wykonują osoby z III grupą inwalidzka ale co tam. .. Ciekawe z czego biorą się tak kompromitujące kawały o policjantach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Fortepian(2012-09-21)
 • Jak co rano rozwożenie dziec, żon, mężów, do pracy, szkoły, przedszkola sklepu etc. od wielkiego dzwonu akcja prędkość, strasznie
 • niech policja zainteresuje się gangsterami a nie ściga kierowców którzy delikatnie przekroczą prędkość tak jest o wiele łatwiej i bezpieczniej bo nikt nie pośle w waszą stronę kulki
Reklama