UWAGA!

PortEl ma pięć lat

Dziś mija pięć lat od startu Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl.

Elbląska Gazeta Internetowa ma swoje początki w wiadomościach, jakie ukazywały się na internetowej stronie www.elblag.pl. Strona założona w końcu lat dziewięćdziesiątych przez elbląskiego dostawcę usług internetowych – firmę SOFTEL funkcjonowała początkowo jako oficjalna strona miasta Elbląga. W związku ze zmianą formuły tej strony i problemami z pozyskiwaniem do niej informacji zrodził się w firmie SOFTEL pomysł stworzenia internetowego tytułu prasowego o nazwie portEl.pl. Pytany o pochodzenie tej nazwy współwłaściciel SOFTEL-u Włodek Gęsicki mówi, że powstała ona na zasadzie luźnej gry słów i skojarzeń – port, portal, Elbląg.
     Do współpracy przy tworzeniu portElu zaproszony został jesienią 2000 r. Maciek Zarecki, wówczas redaktor naczelny jednego z elbląskich tygodników. Zorganizowany przez siebie zespól redakcyjny prowadził do listopada 2005 r., kiedy na stanowisku redaktora naczelnego zastąpił go Piotr Derlukiewicz, wcześniej długoletni dziennikarz Gazety Wyborczej.
     Rozwój portElu przypadł na czasy wycofywania się z elbląskiego rynku tradycyjnych gazet wydawanych na papierze. Nie ma już „Gazety w Elblągu”, lokalnego dodatku „Gazety Wyborczej”, zniknął z rynku „Głos Wybrzeża”. Pozostał jedynie „Dziennik Elbląski”.
     Tym większe znaczenie ma więc portEl.pl jako źródło informacji o Elblągu i regionie. Przez pięć lata istnienia opublikowaliśmy na naszych „łamach” ok. 16 tysięcy artykułów, do których nasi Czytelnicy zamieścili ponad 120 tysięcy opinii. Według ogólnopolskiego rankingu stron www.ranking.stat.pl Elbląska Gazeta Internetowa z 2,2 milionami odsłon miesięcznie plasuje się w swojej kategorii w pierwszej dziesiątce analizowanych polskich stron internetowych. Cieszy szczególnie stale rosnąca liczba tzw. użytkowników powracających. To niewątpliwy sukces. Zawdzięczamy go wytrwałej pracy licznego grona współpracujących z nami dziennikarzy, zaangażowaniu administratorów dbających o stały dostęp do portElu, ale przede wszystkim wiernym Czytelnikom, którzy od pięciu lat stale odwiedzają nasze strony i aktywnie uczestniczą w ich tworzeniu. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.
     Ale nie oznacza to, że zamierzamy spocząć na laurach. Pracujemy obecnie nad uatrakcyjnieniem szaty graficznej i poprawą funkcjonalności naszej gazety. Będziemy się też starać, by była ona także gazetą opiniotwórczą. Mamy nadzieję, że te zmiany spodobają się Czytelnikom portEl.pl – wszystkim tym, którzy nas czytają i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z internetem. Dla Was, Drodzy Czytelnicy, staramy się być atrakcyjniejsi, szybsi, rzetelniejsi i mądrzejsi. Zapraszamy do lektury!
     
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama