UWAGA!

Poselski duet na debacie

 Elbląg, Poselski duet na debacie
(fot. Paweł Serocki)

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej. W kinie Światowid gościli posłowie Ryszard Kalisz i Witold Gintowt-Dziewałtowski.

Gwiazdą spotkania był poseł Kalisz - postać niesłychanie barwna, adwokat z zawodu, zdobył sławę jako prawnik prezydenta Kwaśniewskiego, miał też krótką przygodę ministerialną. Ostatnio skutecznie reprezentował SLD w Trybunale Konstytucyjnym, doprowadzając do uchylenia w znacznej części ustawy lustracyjnej. Zawiedli się jednak licznie zgromadzeni na sali goście Forum, którzy oczekiwali jakichś ciekawych informacji lub opinii. Z tego, co mówił pan poseł, wynikało głównie to, że lubi mówić.
     Zaskakujące były natomiast stwierdzenia elbląskiego posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego, jakie padły podczas tego spotkania. Nie kryję, że pan Dziewałtowski nie jest człowiekiem z mojej bajki politycznej, natomiast trzeba mu oddać, że spośród naszych lokalnych parlamentarzystów to polityk największego formatu i jeden z bardziej inteligentnych przedstawicieli swojej formacji w Sejmie. Od dawna chciałem go spytać, co sprawia, że tych swoich walorów nie udało mu się nigdy wykorzystać do osiągnięcia jakichś znaczących funkcji, wcześniej państwowych, a teraz chociażby partyjnych. Nie udało mi się niestety przebić ze swoim pytaniem - aktywność sali była zbyt duża.
     Wkrótce jednak moja ciekawość została zaspokojona - przy okazji innego pytania Witold Gintowt-Dziewałtowski zaapelował do zebranych, aby nigdy do końca nie wierzyli partiom politycznym. Na dokładkę dorzucił, że składanie pustych obietnic wyborczych prędzej czy później wychodzi politykom bokiem.
     Okazało się, że pan poseł jest idealistą i nie zamierza, jak każdy przyzwoity polityk, mamić nas obietnicą obdarowania 100 milionami złotych lub wybudowania 3 milionów mieszkań. Z takimi zasadami to oczywiście kariery w polityce nie zrobi. Szkoda, przydałaby się nam, elblążanom, jakiś wpływowy człowiek w stolicy. Kiedy lewica znowu kiedyś zdobędzie władzę, czego mimo mizernych notowań wykluczyć nie można, kto sprawi, żeby ekspresy z Gdańska do Warszawy zatrzymywały się w Elblągu?
     

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Gęsicki, to już szczyt braku obiektywności u Pana!! Gdzie ta licznie zgromadzona publika, na Millerze było 2 razy więcej osób a pisał Pan wtedy o kilku, gdzie ta aktywność jak kupę czasu zabrała jedna baba. Troszkę szacunku do nas czytelników, jeżeli Pan zgłupiał na tle PO to nie wypada z nas robić ciemnoty!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ptaszek(2007-05-15)
 • Panie dziewialtoiwski SPRZEDAŁES NAS idz preeeecz!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antydarmozjad(2007-05-15)
 • Dziewiałtowski powiedział zeby nie wierzyc jego parti bo oni maja nas w du.....Dla nich wazne jest koryto! SITWA.Własne interesy ,prywatne ustawy itd.
 • tak ciekawie było że aż śpi Pan Poseł, mam pytanie dlaczego poseł Dziewałtowski i Kalisz pracują na Czyzyka? Czyżby już podpisali koalicję z PO ?
 • napewno nie ten czlowiek! juz raz pokazał jak mu na nas zalezy .Zaglosowal na jakis most dla łodzi zamiast stanac za Żuławami!Jego glos byl wtedy decydujacy bo zawazył ze kasa poszła do łodzi czy gdzies tam!!!!!Na niego głosuja tylko mohery!
 • bo czyzyk to nastepny taki jak oni
 • Słabość posła Dziewałtowskiego obnażyło chociażby wystąpienie przed Trybunałem Konstytucyjnym, naprawdę słabo się zaprezentował. Patriotą lokalnym nie jest na pewno, o tym się już parę razy przekonaliśmy. Cechą wyróżniającą jest arogancja. Więc skąd te peany ? - nus
 • Nie uważam Pana Dziewałtowskiego za człowieka bez polotu, aczkolwiek jego dorobek na rzecz naszej krainy samorządowej jest wielce problematyczny. A zestawianie go z obecnym garniturem (wszak od tego samego krawca) zdecydowanie korzystniej wygląda dla rzeczonego Pana Dz. Kalisz - natomiast - adwokat - niezły w swej profesji. Posiadł umiejętność mówienia o wszystkim - czasami czyni to rzeczowo i z sensem, a czasami tylko mówi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-05-15)
 • ptaszek - naucz sie czytac ze zrozumieniem. WG pisze o atmosferze a nie o liczbie...kapujesz?
 • pan Dziwealtowski to niemily czloweik , kilka razy mialem z nim rzekoma przyjemnosc wspolpracowac i zawsze zachowywal sie jak gwiazda z hoollywood
 • pan Gęsicki to jest czlonkiem PO? takie odnosze wrazenie
 • A co myślałeś Anonimku, że można mieć tylko jedynie słuszne poglądy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-05-15)
Reklama