UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poszukiwania mistrzów parkietu

 
Elbląg, Poszukiwania mistrzów parkietu
fot. nadesłane

Rok 2012 zapowiada się bardzo intensywnie i tanecznie. Oprócz turniejów, które wpisały się na stałe w kalendarz imprez naszego miasta oraz kursów tańca, Stowarzyszenie „Jantar” wraz z CSE Światowid proponuje również nowe ciekawe przedsięwzięcia.

Elbląski Klub Tańca „Jantar” może poszczycić się fantastycznymi tancerzami zdobywającymi dla naszego miasta rozgłos w kraju i za granicą. To właśnie w progach klubu szkoli się Formacja Lotos - Jantar, wielokrotni Mistrzowie Polski i dwukrotni Mistrzowie Świata Formacji Standardowych. Taką tradycję warto kontynuować. Dlatego też Stowarzyszenie „Jantar” wraz z CSE Światowid podejmuje coraz to nowe projekty, które mogą przyczynić się do znalezienia wśród młodych elblążan kolejnych mistrzów tańca.
      
       Coś nowego - Elbląska Liga Tańca
      
- Pragniemy trafić z ofertą do jak największej grupy dzieci - mówi trener Antoni Czyżyk. - W tym roku chcemy stworzyć szanse młodym elblążanom wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu tańca sportowego. Dlatego powołujemy do życia Elbląską Ligę Tańca, dzięki której nie tylko zdobywamy nowych pretendentów do miana najlepszych tancerzy, ale rozpowszechniamy taniec jako aktywną i wartościową formę spędzania wolnego czasu.
       W ramach Elbląskiej Ligi Tanecznej odbędzie się cykl szkoleń z zakresu tańca towarzyskiego, zostaną zorganizowane turnieje weryfikujące umiejętności nabyte przez uczestników. Projekt adresowany jest do uczniów klas drugich, czterech elbląskich szkół podstawowych - SP nr 4, SP nr 6, SP 12, SP nr 23. W każdej z tych szkół, dla jednej wybranej klasy, odbędą się cykliczne spotkania szkoleniowe. Zajęcie taneczne realizowane będą na szkolnych salach gimnastycznych i zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów tańca standardowego i latynoamerykańskiego.
       - Bardzo podoba nam się pomysł prowadzenia zajęć z zakresu tańca towarzyskiego - mówi Jolanta Piekarska, dyrektor SP 12 w Elblągu. - To doskonały sposób na rozwijanie osobowości, zainteresowań, sprawności fizycznej. Im więcej dziecko próbuje różnych form rozwoju, tym w przyszłości jest bardziej otwarte i twórcze, jednocześnie nie spędza tyle czasu przed komputerem i telewizorem.
       - Dzieci poznają coś nowego, aktywnie i ciekawie spędzą czas, osłuchają się z muzyką i nauczą tańczyć - dodaje Iwona Głowińska, wicedyrektor SP 23. - Być może w przyszłości uczniowie triumfować będą na parkietach i przynosić naszej szkole chwałę.
       Aby dzieci mogły pokazać, czego nauczyły się na zajęciach, zostaną zorganizowane cztery turnieje. Udział w nich wezmą wszyscy uczestnicy projektu. Podczas zawodów komisja sędziowska będzie oceniała każdą parę i przyznawała jej punkty, sumowane po każdych zawodach. Stworzy się w ten sposób - Elbląska Liga Taneczna. Trzy spośród przewidzianych zawodów zostaną zorganizowane przy turniejach, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego miasta, będą to Turniej Tańca „Bażant”, Turniej Tańca Sportowego „Pomosty” oraz przy Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup”.
       Poza turniejami, które Stowarzyszenie „Jantar” wraz z CSE Światowid zorganizuje dla adeptów Elbląskiej Ligi Tańca, w nowym roku odbędą się znane już elblążanom zawody taneczne - Ogólnopolskie Turniej Tańca Sportowego „Jantar” oraz Festiwal „Konfrontacje Taneczne”.
      
       Turnieje dla początkujących i profesjonalistów
      
Aby ułatwić wejście na parkiet nowicjuszom z Elbląskiej Ligi Tańca, pierwsze zawody odbędą się przy Turnieju Tańca „Bażant”, imprezie skierowanej do wszystkich świeżo upieczonych tancerzy, którzy swoją przygodę z tańcem rozpoczęli w miesiącu wrześniu. Do udziału zapraszane są dzieci z sekcji i kółek tanecznych prowadzonych na terenie całego miasta.
       - Podczas turnieju dzieci po raz pierwszy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością - mówi Joanna Karpiuk z CT „Promyk”. - A pierwsze występy wiążą się z bardzo silnymi emocjami, zwłaszcza, że widzowie zawsze dopisują.
       Tegoroczna edycja turnieju „Bażant” będzie miała miejsce 28 kwietnia, dzień później odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”. Nieprzypadkowo imprezy zaplanowane zostały w tym czasie, 29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca. Turniej „Jantar” to zawody, które zdobyły już swoją renomę, dlatego do Elbląga przyjeżdżają tancerze z całej Polski, reprezentujący różny poziom.
       - Dla naszych elbląskich tancerzy turniej to możliwość konfrontacji z parami z innych klubów, w warunkach bardzo komfortowych, ponieważ zawodom towarzyszy silny doping ze strony najbliższych i elblążan - mówi trener Antoni Czyżyk.
       A w maju czekają kolejne taneczne atrakcje, które najbardziej zainteresują zwolenników tańca nowoczesnego. Po raz trzynasty odbędzie się Festiwal „Konfrontacje Taneczne”, czyli Turniej Formacji Tańca Nowoczesnego. Podczas zawodów można będzie podziwiać układy młodych amatorskich grup z całej Polski. Sportowcy zaprezentują się w różnych kategoriach: solo, duety, mini formacje i formacje. Przedstawią choreografie wykorzystując rozmaite style taneczne takie, jak: hip-hop, disco-dance, funky, modern jazz.
       - W naszym mieście są grupy tańca nowoczesnego, które nie mogą doczekać się rywalizacji na parkiecie - mówi Edyta Beńko, trener zespołu Tańca Nowoczesnego Hipnotic. - Podczas zawodów można nie tylko porównać pomysły na aranżacje, ale jest to okazja do integracji środowisk tanecznych, podczas której zawiązują się między zespołami prawdziwe przyjaźnie.
       W czerwcu odbędzie się Turniej Tańca Sportowego „Pomosty”, przy którym rozegrany zostanie drugi turniej dla dzieci z Elbląskiej Ligi Tanecznej. W ubiegłym roku na „Pomosty” przyjechało aż 120 par tanecznych w tym również pary z Kaliningradu. Tak liczną grupę uczestników przyciąga profesjonalna organizacja i zawsze bogata oprawa artystyczna.
       Turnieje „Bażant”, „Jantar”, „Pomosty” odbędą się na sali sportowej w CSE Światowid.
       Natomiast od 19 do 22 października wszystkich miłośników tańca czeka prawdziwa uczta - 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” a wraz z nią taneczne show. Barwne stroje, piękne makijaże plus fantastyczne układy pełne wdzięku, szyku na najwyższym poziomie zadowolą każdego konesera tańca.
       W piątek 19 października odbędzie się trzeci Turniej Elbląskiej Ligi Tanecznej. Dla uczestników projektu będzie to możliwość zatańczenia na profesjonalnym, przestronnym parkiecie przy ogromnej publiczności. Młodziutkim tancerzom dostarczy to niezapomnianych wrażeń.
       - Baltic Cup to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tanecznych, jakie odbywają się w naszym kraju - mówi Magdalena Czarnocka, koordynator Festiwalu „Baltic Cup”. - Podczas turnieju można zobaczyć całą plejadę najlepszych polskich oraz europejskich tancerzy, którzy zachwycają choreografią i wyrazem artystycznym. Łącząc tak duże imprez jak „Baltic Cup” czy turniej „Pomosty” z zawodami dla dzieci, integrujemy oba środowiska: doświadczonych tancerzy i nowicjuszy. Tym samym zapoznajemy dzieci, z atmosferą profesjonalnych zawodów, wprowadzamy w taneczny świat. Tutaj zobaczą, na czym polega prawdziwa sportowa rywalizacja według zasad fair-play. Być może wśród tych dzieci znajdziemy przyszłych mistrzów parkietu, rozsławiających nasze miasto.
       Ostatnią imprezą, wieńczącą całe przedsięwzięcie Elbląskiej Ligi Tańca będzie turniej zrealizowany 8 grudnia, podczas którego nastąpi podsumowanie punktów wypracowanych we wszystkich zawodach. Zostaną wyłonione najlepsze pary, a trzy pierwsze otrzymają medale. Dzieci, pragnące dalej tańczyć, będą mogły rozwijać pasję w sekcji tanecznej EKT „Jantar”.
      
       Pierwsze kroki na kursie
      
Każdy, kto kocha taniec od czegoś musi zacząć, a najlepiej od kursu tańca. Dlatego Stowarzyszenie „Jantar” wraz z Centrum Tańca „Promyk” systematycznie organizują nabory na zajęcia taneczne. Jest w czym wybierać ponieważ „Promyk” ma bogatą ofertę, skierowaną do osób w każdym wieku. Dla kilkulatków są zajęcia z rytmiki, gdzie do grupy dołączyć można w każdej chwili. Dla nieco starszych pociech są kursy tańca nowoczesnego i towarzyskiego.
       Na kursie, dzieci i młodzież będą mogły poznać podstawowe kroki z zakresu tańców latynoamerykańskich i standardowych. Dla starszych fascynatów tańca jest również szereg ciekawych zajęć. Wraz z partnerem można zdecydować się na naukę tańca towarzyskiego. Dla miłośników gorących rytmów jest propozycja zajęć z salsy i latin solo, lub coś bardziej imprezowego - zumba. Panie, które urzeka magia orientu mogą przyjść na zmysłowy i egzotyczny taniec brzucha, a osoby lubiące połączenia fitness i tańca - na areodance.
      
       Elbląska Liga Tańca oraz Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” i Ogólnopolski Turniej Tańca „Pomosty” zostały dofinansowane ze środków Urzędu Miasta w Elblągu.
      
Zyta Wrzos, Centrum Tańca Promyk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama