UWAGA!

Pożar na terenie miejskiej kotłowni

 Elbląg, Pożar na terenie miejskiej kotłowni
(fot. portalbraniewo)

W poniedziałek wieczorem wybuchł pożar na terenie kotłowni miejskiej we Fromborku. Płonęły zgromadzone na placu kostki słomy, służące jako opał, które ktoś prawdopodobnie celowo podpalił. Akcja gaśnicza nadal trwa. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej. Zobacz zdjęcia.

- Na godzinę 6 pożar sterty kostek słomy w pobliżu kotłowni miejskiej we Fromborku został zlokalizowany. Z uwagi na bardzo dużą ilość częściowo spalonych kostek działania gaśnicze prowadzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z OSP Frombork, Wielkie Wierzno, Stare Siedlisko, Płoskinia i Długobór - informuje dzisiaj w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Pryzma kostek słomy liczyła około 800 sztuk, to blisko 500 ton opału.

- Dokonano podmiany pracujących od wczorajszych godzin wieczornych strażaków zachowując rotacyjność. Akcja trwa już ponad 12 godzin. Droga powiatowa z której działania prowadzili strażacy była zabezpieczona przez policjantów. Na miejscu obecny był burmistrz miasta Frombork oraz zarządca kotłowni. Podpalenie to główna przyczyna pożaru, To w ostatnim czasie jeden z większych pożarów na terenie powiatu braniewskiego - dodają strażacy.

Akcja gaśnicza o godz. 12 jeszcze trwała.

 


Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama