UWAGA!

Praca w Policji to nie „W11”

Elbląg, Dziś uczniowie klasy mundurowej ślubowali strzec honoru i godności Policji i Straży Pożarnej
Dziś uczniowie klasy mundurowej ślubowali strzec honoru i godności Policji i Straży Pożarnej (fot. KMP Elbląg)

Chcą zostać policjantami lub strażakami. Uczą się elementów kryminalistyki, poznają zagadnienia prawnicze, strzelają, trenują techniki samoobrony. Uczniowie klasy mundurowej, która od września tego roku działa w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu złożyli dziś (13 października) uroczyste ślubowanie.

W kinie Orzeł zgromadzili się dziś uczniowie, nauczyciele, rodzice, a także przedstawiciele służb mundurowych. Okazją do spotkania było uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów, w tym także uczniów klasy mundurowej, której profil edukacyjny zawiera elementy szkolenia policyjnego oraz służb pożarniczych.
       - Pół wieku temu swoją działalność edukacyjną rozpoczęło Technikum Budowlane – przypomniała Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu. – Zmieniające się czasy spowodowały liczne metamorfozy szkoły. Aby sprostać zapotrzebowaniu wprowadzamy innowacje. Jedną z nich jest powołanie w roku szkolnym 2009/2010 klasy technik analityk z innowacją pedagogiczną Pragmatyka Służby w Policji i Straży Pożarnej. Dzięki programowi nauczania uczniowie przygotowują się do pracy w służbach mundurowych.
       A zainteresowanie nauką w tej klasie było bardzo duże. Ostatecznie rok szkolny rozpoczęło 34 młodych ludzi. Niewielką, dwuosobową przewagę zyskały dziewczęta.
       - Przyszłam do tej klasy, bo chcę być w przyszłości policjantką – przyznaje Karolina Abramowska. – Zdecydowały o tym tradycje rodzinne, ale i własne zainteresowania. Byliśmy już na 5-dniowym obozie sprawnościowym w Garczynie – kontynuuje. – Tam uczestniczyliśmy w zadaniach z wyobraźnią, strzelaliśmy z kbks-u, były też zajęcia sprawnościowe.
       - W programie nauczania mamy dwie godziny tygodniowo z policjantem oraz strażakiem, są też zajęcia z samoobrony – dodaje Alicja Milanowska.
       Dziś wszystkie pierwszaki z Zespołu Szkół Technicznych złożyły ślubowanie. Uczniowie przysięgali m.in. przeciwstawiać się nietolerancji, zdobywać wiedzę i umiejętności, a uczniowie klasy mundurowej także strzec honoru i godności Policji i Straży Pożarnej.
      

 


       - Możecie czuć się klasą elitarną – zwrócił się do mundurowych pierwszaków Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej w Olsztynie bryg. Jan Słupski. – Mam nadzieję, że większość z was wstąpi w nasze szeregi.
       - Ja liczę, że jednak podejmiecie w przyszłości pracę w Policji, a komendant Straży Pożarnej obejdzie się smakiem – żartowała podinsp. Dorota Macoch, I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. – Nas, policjantów, bardzo cieszy fakt, że w Elblągu powstała klasa, w której będą wdrażane elementy sztuki policyjnej. Wierzymy, że uczniowie przekonają się, że praca w Policji to nie „W11” czy „Detektywi” – podkreślała. – To ciężka praca, także w niedziele i święta, której podstawą jest odpowiedzialność. To główna zasada, która przydaje się zarówno w służbach mundurowych, jak i cywilnych.
      

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama