UWAGA!

Pracownicy niewinni

Elbląg, Okupacja biurowca Elzamu trwała 23 dni. Na zdjęciu z megafonem Maria Kosecka
Okupacja biurowca Elzamu trwała 23 dni. Na zdjęciu z megafonem Maria Kosecka

Pracownicy Elzamu, którzy na przełomie grudnia i stycznia okupowali biurowiec holdingu nie staną przed sądem. Prokurator rejonowy umorzył śledztwo w tej sprawie.

Przypomnijmy - w grudniu i styczniu około 100 pracowników Skrawmetu i Konstalu w proteście przeciwko zwolnieniom okupowało biurowiec spółki Elzam. Zarząd firmy zaraz po rozpoczęciu protestu złożył doniesienie do prokuratury, ponieważ jego zdaniem, pracownicy uniemożliwiając pracę osobom zatrudnionym w biurowcu popełnili przestępstwo. Chociaż okupacja zakończyła się porozumieniem związków zawodowych z zarządem i zapisano, że zarząd nie wyciągnie żadnych konsekwencji wobec protestujących, dochodzenie już się toczyło. Początkowo prokurator odmówił wszczęcia śledztwa, bo - jego zdaniem - nie było ku temu powodów, ale zarząd Elzamu chciał dochodzenia i odwołał się z pozytywnym dla siebie skutkiem do Prokuratury Okręgowej. Obecnie umorzono śledztwo, bo zabrakło dowodów na to, że okupacja była przestępstwem.
     - Celem nie był sam strajk, ale walka o interesy pracownicze - powiedział rzecznik elbląskiej prokuratury okręgowej Jerzy Waryszak. - W skład Komitetu Strajkowego wchodziły wprawdzie pewne osoby, ale nie kierowały strajkiem, tylko reprezentowały interesy grupy.
     - Nie mieliśmy obaw ani przez moment, że nasze działania znajdą finał w sądzie - skomentowała umorzenie sprawy przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Związkowej Maria Kosecka. - Protestowaliśmy w słusznej sprawie.
     
     Zobacz także "Holding dobrze zarządzany"
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama