UWAGA!

Prawica razem do wyborów

W Elblągu powstało nowe stowarzyszenie „Rozwój, Praca – Przyszłość Samorządu”. Jednym z jego zadań jest stworzenie wspólnej dla całej prawicy listy wyborczej do samorządu. Pomysł zaakceptowały już władze PO oraz PiS. Nazwisko prawicowego kandydata na prezydenta miasta poznamy w styczniu.

Inicjatywa założenia stowarzyszenia pojawiła się na początku tego roku, jednak do oficjalnych rozmów przystąpiono dopiero we wrześniu. W skład komitetu założycielskiego stowarzyszenia weszło siedem osób: Mirosław Kozłowski – przewodniczący Regionu Elbląg NSZZ Solidarność, Hieronim Guzowski ze Stowarzyszenia Osób Represjonowanych i Poszkodowanych, Leszek Lewarowski – ekonomista zajmujący się usługami finansowymi, Zbigniew Orzech – kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Józef Gburzyński – były prezydent Elbląga, Tadeusz Chmielewski – były wiceprezydent Elbląga oraz Andrzej Dratwa – specjalista od inwestycji.
     Stowarzyszenie pod nazwą „Rozwój, Praca – Przyszłość Samorządu” zostanie oficjalnie zarejestrowane w styczniu, wtedy też członkowie wybiorą swoje władze. Na razie komitet założycielski opracował statut oraz podjął rozmowy z przedstawicielami partii politycznych w sprawie stworzenia wspólnej dla prawicy listy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, władz miasta, gminy i powiatu.
     - Wskutek wygranych wyborów przez dwie kadencje SLD cieszyło się dominacją w lokalnych władzach. Prawica musi wreszcie wyciągnąć wnioski – oświadczył dziś Mirosław Kozłowski.
     Zarówno PO jak i PiS na propozycję stworzenia wspólnych list wyborczych zareagowały entuzjastycznie. PO czeka jeszcze na zaopiniowanie pomysłu przez władze partii. Wiadomo również, że środowiska prawicowe wybrały już kandydata na prezydenta Elbląga. Jego nazwisko zostanie ogłoszone w styczniu.
     Założyciele stowarzyszenia apelują, aby nie kojarzyć go jedynie z komitetem wyborczym. - Stowarzyszenie jest produktem trwałym, który będzie służyć elbląskiemu społeczeństwu również po wyborach – podkreślił Leszek Lewarowski.
     „Rozwój, Praca – Przyszłość Samorządu” ma zamiar rozwiązywać problemy związane z bezrobociem, chce także przyciągnąć do Elbląga nowych inwestorów. Na razie w stowarzyszeniu działa 150 osób z Elbląga i okolic, m.in. z Suchacza, Tolkmicka, Gronowa i Pasłęka. Założyciele liczą na jeszcze większe zainteresowanie, zwłaszcza ze strony ludzi młodych.
     
Jędrzej Rusiński
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No no A to czemu takie partie nie moga same tylko z odgrzewanymi kotletami. i znowu nowy twór znaczy sie nowotwór tez mi zwycieskie partie PIS i PO
 • Panom: M. Kozłowskiemu i Gburzyńskiemu należy już podziękować i zapomnieć, że istnieją!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prusak(2005-12-20)
 • Odgrzewane kotlety są pretkestem do tej nieformalnej koalicji. Jednego do końca nie rozumiem, czy chodzi o to, by nie było w Elblągu oddzielnych list PO lub PiS? A jedynie lista jakiegoś ni stąd ni z owąd stowarzyszenia, do którego gremialnie zapiszą się członkowie partii...
 • W Stowarzyszeniu nie są członkami ludzie, którzy należą do PO czy PIS-u. Partie polityczne działaja same dla siebie, a Stowarzyszenie będzie działało dla elbląskiego społeczeństwa. Wszelkie rozmowy z PO cz z PIS-em służą tylko temu, aby wybrać godnego zaufania człowieka, ktory będzie startował na Prezydenta Elbląga. Partie poltyczne nie mają z tym Stowarzyszeniem nic wspólnego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wtajemniczona(2005-12-20)
 • Do Wtajemniczonej - tylko nie pisz, że w Stowarzyszeniu nie ma osób, które są w partiach prawicowych.
 • Na pewno nie pójdę na Nich głosować. Co niektóre osób pokazały już na co je stać - i dziękuję im serdecznie. Choć nie jestem zwolennikiem lewicy, to takiej prawicy w Elblągu nie chcę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MieszkaniecElbląga(2005-12-20)
 • Mam pytanie (poważne) do założycieli - jeśli mamy iść głosować na Waszą listę to proszę wskazać - co uczyniły do tej pory DLA ELBLĄGA osoby wskazane w tekście. Wtedy możemy powiedzieć, że są to osoby godne zaufania. Bo z pobieżnej analizy osób raczej wynika niewiele dobrego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zainteresowany(2005-12-20)
 • moge zagłosowac na PIS na PO ale nie na nich.( dlatego ze znowu wyczuli okazje by dopaśc koryta) i mam nadzieje ze PO i PIS nie wejda razem z nimi na listy wyborcze i warunek zeby zagłosowac na te dwie partie musza pokazać ze mają ludzi lepszych od tych co teraz żądzą naszym miastem > Bo wbrew pozorą najgorzej nie mamy.
 • Nie mają szans na wybór, Elblag stawia na kompetencje!
 • Jestem młody ale ma was .....
 • Stare pryki znowu pchają się do władzy!
 • Panowie - wygrali dwie kadencje, bo coś pożytecznego robili dla miasta i ludzi ( tak oceniła ich społecznośc elbląska ), A co zrobił pan gburzyśki to niech się pochwali
Reklama