UWAGA!

Prezydent oddał cześć zmarłym

Elbląg, Prezydent Henryk Słonina zapalił znicze m.in. przy pomniku papieża Jana Pawła II
Prezydent Henryk Słonina zapalił znicze m.in. przy pomniku papieża Jana Pawła II (fot. UM Elbląg)

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych prezydent Elbląga Henryk Słonina odwiedził elbląskie cmentarze i miejsca pamięci narodowej.

Dziś (30 października) prezydent wspólnie z gen. Krzysztofem Makowskim – zastępcą dowódcy 16 PDZ złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie gen. bryg. Bolesława Nieczui - Ostrowskiego, ppłk Bronisława Schlichtingera, na grobach elbląskich żołnierzy poległych w Iraku, mogiłach aliantów, a także pod Krzyżem Katyńskim i Krzyżu na cmentarzu Dębica.
       Prezydent zapalił również znicze przy pomniku papieża Jana Pawła II oraz w krypcie Katedry św. Mikołaja, gdzie spoczywa ciało zmarłego w tym roku pierwszego biskupa Diecezji Elbląskiej Andrzeja Śliwińskiego.
       - Wczoraj natomiast prezydent Henryk Słonina odwiedził lapidarium przy ul. Sadowej, gdzie zapalił świeczki przy obelisku pradziadków Kanclerz Niemiec Angeli Merkel, Krzyż Papieski w Parku Traugutta. Znicze zapalone zostały także przy tablicach upamiętniających stare cmentarze: w parku Traugutta - dawny cmentarz św. Anny i św. Marii, przy kościele Bożego Ciała, przy ul.3 Maja w Parku Wojska Polskiego, przy ul. Halickiej i Płk. Dąbka – wymienia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Elblągu.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • dziwne. Po raz pierwszy o tym słyszę
 • Heniek taki pobozny. .. a przecierz jest z PZPRu.
 • amen
 • Oczywiście muział to zrobić przed fotoreporterami aby się lansować jako dobry prezydent
 • sorry za błąd :P miało być "musiał"
 • siwy bober
 • co za ludzie!!! Nawet w obliczu Święta Zmarłych muszą swój jad i żółć na innych wylewać! Trudno im w to uwierzyć że takie zachowania Prezydenta Miasta na tzw. Zachodzie są normą - i nie ważna jest jego proweniencja polityczna, czy przekonania!! Ot, polskie kundelki, jak za Odrą mówią "Polacken". .. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  credo?(2009-10-31)
 • Co za baran to pisał? Gdzie w Elblągu jest ul. Halicka? Jesteście popier. .. .. i, wszyscy!
 • Te BARANIE - wyżej!! Wychowałeś się na jakimś podelbląskim kartoflisku, że nie wiesz gdzie jest w Elblągu ulica HALICKA? Bęcwale - wyobraź sobie (może to akurat nie zaboli w twojej beznadziejnie pustej łepetynie), że HALICKA jest "jedną z najdłuższych ulic Elbląga" - a wiesz dlaczego? Bo przy niej znajduje się więzienie i jak tam niechybnie trafisz, to dłuuuuggggooo z tej Halickiej nie wyjdziuesz!!!! A tak na serio - m. in. przy ul. Halickiej znajdował się d. cmentarz Św. Mikołaja, co dokumentuje do dzisiaj tablica w języku polskim i niemieckim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kat na skończonych baranów(2009-10-31)
 • Do barana dwa posty wyżej!!!!Pewnie nawet nie wiesz, że dziejsza Biedronka-dawniej DH Feniks- stoi właśnie na cmentarzu św. Mikołaja i całe skrzyzowanie 12 Lutego z Aleja Armii Krajowej to był jeden z 7 cmentarzy elbląskich. I zwróć uwagę, że remontująca przy Pomniku Odrodzenia ekipa nie wchodzi z wykopami głębiej w ziemie, bo istnieje zapewne obawa wykopania co najmniej kikunastu, lub więcej trumien!!!Więc robia w optymalnej płaszczyźnie, żeby nie przysparzeć sobie i miastu kłopotów!!!!
 • Heniek wyszedl z urzedu? niemozliwe! dotychczas wszedzie wysylal swoich zastepcow np gdy kibice chcieli stadionu. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-10-31)
 • Zdjęcie pod pomnikiem pana papieża jest wybitnie "pod wiadomą publiczkę"!!! I nie rozumiem dlaczego Pan, Panie Prezydencie wierzy i ma w sobie przekonanie, że księża nakażą w dniu wyborów samorządowych głosować na Pana!!!Takim zachowaniem zniechęca Pan swój "twardy"elektorat, którego Panu za dotychczasowe dokonania w mieście nie brakuje!!!A takie "katolickie" chwyty zniechęcaja tych co maja rozdwojona jaźń i zaczynaja patrzeć na tę "pazerna i przewodnią siłę narodu", jaką jest kler polski w tym elbląski z odrobiną nienawiści!!!
Reklama