UWAGA!

Primus Inter Pares 2007

Zrzeszenie Studentów Polskich przy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej organizuje po raz pierwszy w Elblągu konkurs Primus Inter Pares, czyli wybory najlepszego studenta w mieście. Finał etapu regionalnego odbędzie się 30 maja o godz. 13 w siedzibie Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej (aula 215).

Celem konkursu jest wyłonienie studentów, którzy nie tylko mają wysoką średnią, ale również działają na rzecz swojej uczelni lub miasta. Mogą w nim uczestniczyć studenci wszystkich typów szkół wyższych na terytorium RP. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie studenta do konkursu i uzyskanie przez niego średniej ocen minimum 4,53 za ostatnie dwa semestry z jednego kierunku studiów. Przy ocenianiu kandydatów pod uwagę brana jest również aktywność społeczna, np. na rzecz uczelni, charytatywna, osiągnięcia sportowe, działalność w fundacjach i stowarzyszeniach, praca w samorządach studenckich oraz inne formy aktywności społecznej.
     W konkursie uczestniczą wyższe uczelnie elbląskie: Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego. Wydział Zamiejscowy w Elblągu i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Kandydatów zgłaszały dziekanaty.
     21 maja w siedzibie EUH-E obradowała komisja złożona z przedstawicieli uczelni biorących udział w konkursie. Nazwiska zwycięzców zostaną ogłoszone 30 maja.
     - ZSP chce w ten sposób wyłonić i docenić osoby ambitne, które potrafią osiągnąć wyznaczony sobie cel - mówi Anna Kozicka, przewodnicząca Zrzeszenia Studentów Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Specjalne podziękowania należą się naszym hojnym sponsorom, bez których pomocy konkurs by się prawdopodobnie nie odbył. Mimo że w Elblągu coraz trudniej pozyskać sponsorów, to jednak są instytucje i firmy, na które zawsze można liczyć i które chętnie dofinansowują ambitne przedsięwzięcia. Dzięki Elbląskiej Fundacji Akademickiej, E.Leclerc oraz Szkole Tańca i Agencji Artystycznej Broadway na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kandydatów będzie jeszcze więcej a konkurs stanie się tradycją wpisaną w życie akademickie naszego miasta.
     Patronat honorowy nad konkursem objęła rektor EUH-E prof. dr Magdalena Dubiella-Polakowska.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama