UWAGA!

Protas i Platforma

Elbląg, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas w wyborach do Sejmiku uzyskał największe poparcie spośród wszystkich kandydatów
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas w wyborach do Sejmiku uzyskał największe poparcie spośród wszystkich kandydatów (fot. AD)

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas w wyborach do Sejmiku uzyskał największe poparcie spośród wszystkich kandydatów – 19.40 proc. głosów w swoim okręgu. Platforma Obywatelska wygrała wybory – w 30-osobowym Sejmiku ma 14 radnych. Aby rządzić, utworzy pewnie koalicję z PSL, które ma siedmiu radnych.

W wyborach do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego zwyciężyła Platforma Obywatelska – 34,84 proc. głosów, przed PSL – 24,17 proc. głosów, PiS – 16,56 proc. głosów i SLD – 15,98 proc. głosów. Tylko kandydaci tych czterech ugrupowań zdobyli mandaty.
       Najwięcej – 14 – radnych w 30-osobowym Sejmiku ma PO – Anna Wasilewska, Tadeusz Politewicz, Irena Burczyk, Bernadeta Hordejuk, Wojciech Szadziewicz, Jacek Protas, Witold Strzelec, Urszula Zakrzewska, Zbigniew Pietrzak, Jarosław Słoma, Eugeniusz Koch, Jolanta Piotrowska, Julian Osiecki, Bogdan Kalinowski.
       PSL ma siedmiu radnych – Urszula Pasławska, Jolanta Szulc, Gustaw Brzezin, Jan Bobek, Edward Adamczyk, Zbigniew Włodkowski, Wiesław Gołąb; PiS sześciu – Artur Chojecki, Józef Dziki, Jacek Perliński, Wiesław Pietrzak, Tomasz Bińczak, Patryk Kozłowski, SLD trzech – Andrzej Ryński, Jarosław Maśkiewicz, Władysław Mańkut.
       Największe poparcie w swoich okręgach zdobyli: Jacek Protas – 19,40 proc. głosów, Zbigniew Włodkowski – 15,10 proc. głosów i Anna Wasilewska – 14,92 proc. głosów.
       Elbląg, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie miał w Sejmiku trzech przedstawicieli: Władysława Mańkuta z SLD, Witolda Strzelca z PO i Jacka Perlińskiego z PiS.
       Marszałka województwa nie wybiera się w wyborach bezpośrednich, jak wójta, burmistrza i prezydenta. Wybiera go Sejmik na jednej z pierwszych sesji.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jeszcze żeby pan Protas nie wyprowadzał 'zgodnie z prawem'majątku Elbląga do Olsztyna. Bo to dziwne zjawisko:Elbląg miał, a już za chwilę to co Elbląg miał jest w Olsztynie. Przykład?Nasze 2 szynobusy, które mieliśmy są w Olsztynie. Nam Elblążanom zostało tylko wspomnienie. Tak w/g pana Protasa wygląda 'współpraca'?To ja dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  NIE Protasowi i Olsztynowi!(2010-11-25)
 • Portowy oszołom Władysław Mańkut znowu głosami głuptali z Elbląga został wybrany do Sejmiku. Jeszcze przez kolejne cztery lata bedziemy słuchali rozmów o przekopie i płacili za kolejne konferencje na temat przekopu i studia wykonalnosci przekopu. Beznadziejny jest wkład jaki elbląscy politycy wnosza w rozwoj województwa.
 • Szynobusy były własnością PKP Przewozy Regionalne. Administratorem szynobusów DOKP (Dyrekcja Okręgowa Kolei Państwowych) oddział w Olsztynie. Pytanko. Kto i kiedy w Elblągu miał szynobus ? Chyba ktoś pomylił szajbę z szynobusem ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szyna kolejowa(2010-11-25)
 • www.portel.pl I tutaj : www.portel.pl Czytaj ,durna "szyno kolejowa "
 • brawo ale co będzie jak pan nowaczyk ostro przegra z Henrykiem Słoniną
 • Mam prośbę, czy ktoś może potwierdzić dzisiejsze spotkanie ze zwolennikami PALIKOTA o 21.00 pod Bramą Targową?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy to prawda?(2010-11-25)
 • .. ."Uroczyste przekazanie szynobusu mieszkańcom regionu" - znaczy sie mieszkancy regionu jak kupili tak sprzedali, wiekszosc mieszkańców nawet nie wiedziała ze byla WŁASCICIELEM tego całkiem fajnego pojazdu, ale skoro było przekazanie WLASNOSCI to podatek od darowizny trzeba zaplacic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szyna kolejowa(2010-11-25)
 • tak.
 • Bardzo żałuje, ze do Sejmiku nie dostał sie p. J. Kantypowiecz, tob. operatywny super-facet, na pewno zadbałby o Elblag, bo Mankut, to przez zasiedzenie nie widzi swoich błędów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bigotka(2010-11-25)
 • Dopóki istnieje PKP i jej majątek jakiekolwiek działania modernizacyjne transport są fikcją - niestety sankcjonowaną przez samorządy i władzę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-11-25)
 • Jak ma być taka demokracja i takie okradanie Elbląga przez olsztyn to mam gdzieś taki kraj i wszystko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-11-25)
 • Viwat Pan Protas. !!!!! Prosimy jak najszybciej znieść Prawo Morskie na Zalewie Wiślanym, zrównać prawnie Zalew Wiślany z mazurskimi jeziorami i podjąć działania zmierzające do poprawy czystości wody w Zatoce Elbląskiej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  żeglarze śródlądowi(2010-11-25)
Reklama