UWAGA!

Przed nami weekend z remontem dróg

 
Elbląg, Remont na ul. Nitschmanna odsłonił bruk
Remont na ul. Nitschmanna odsłonił bruk (fot. Michał Skroboszewski)

Jedne zostaną uporządkowane i będą na nich również prowadzone prace wykończeniowe. Na innych, tak jak na ul. Nitschmanna, będą toczyły się roboty brukarskie, natomiast nawierzchnia ul. Korczaka będzie jak nowa. Przed nami kolejna porcja weekendowych remontów dróg. Zobacz zdjęcia.

Jak informuje Urząd Miejski od 4 do 6 listopada zaplanowano układanie warstwy bitumicznej nawierzchni jezdni na ul. Korczaka.
       - Powyższe prace będą powodować utrudnienia, mogą też wiązać się z chwilowym wstrzymaniem ruchu. Nie przewiduje się jednak całkowitego zamknięcia ulicy Korczaka w trakcie prowadzonych robót – wyjaśniają urzędnicy.
       Prace objęły również ul. Nitschmanna.
       - Wykonawca przystąpił do regulacji studzienek i krawężników. W najbliższy weekend kładziona ma być warstwa wyrównawcza – wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta miasta. - Prace te odbywają się bez całkowitego zamknięcia jezdni. Zwracamy się jednak o zachowanie ostrożności z uwagi na miejscowe utrudnienia. Na przyszły weekend planowane jest na tej ulicy ułożenie nowej nawierzchni.
       Równolegle, jak informuje Urząd Miejski, w ciągu najbliższych siedmiu dni realizowane będą także roboty na innych odcinkach objętych zadaniem "Odnowa nawierzchni dróg", które mogą powodować miejscowe utrudnienia w ruchu. Jezdnie nie będą jednak całkowicie zamknięte. Na ul. Obrońców Pokoju (od Robotniczej do Płk. Dąbka), ul. Robotniczej oraz ul. Królewieckiej wykonane zostaną roboty wykończeniowe i porządkowe. Ul. Trybunalską obejmą roboty brukarskie i wykończeniowe, identycznie będzie w przypadku ul. Zielonej.
oprac. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zdaniem mieszkańców ul. Nitschmanna i okolic, powinna być drogą jednokierunkową. Jest za duży ruch kołowy i hałas. Wystarczy zrobić pomiar ilości przejeżdżających samochodów motorów itd. Ul. Nitschmanna po prostu jest za wąska!
 • Jak tyle samochodów będzie tamtędy jezdzić to ta nawierzchnia asfaltowa za góra trzy lata znowu do wymiany, ale jest kasa to trzeba wydać. Urzędnicy mają gdzieś mieszkańców liczą się opinie właścicieli sklepów ulicy Nitschmanna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  8
  Kolo44(2016-11-04)
 • Mam nadzieje że teraz zamontują tam ze dwa progi zwalniające-spowalniacze drogowe, bo strach dziecko wysłać do sklepu po bułki jeżdżą tam czasami jak wariaci.
 • Będzie można taniej ropkę kupić od pracowników
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  shakearabski(2016-11-04)
 • Jestem za droga jednokierunkowa. Bedzie mniej samochodow I porzadek na tej ulicy.
 • Czy ktos z rodziny urzedasow odpowiadajacych za Stan ul. Nitschmanna ma tam swoje sklepy lokale?Dlaczego nie chca aby ta uliczka byla jednokierunkowa?mieszkancow nikt nie slucha.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  6
  BarbaraZ(2016-11-04)
 • A kiedy ul. Różana?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  Seba11 (2016-11-04)
 • Wszyscy jeżdżą tamtędy na ,,skroty,,efekt jest taki ze nawet spowalniacz śpiący policjant nie wytrzymał takiego ruchu samochód.
 • Było niby referendum czy ma być jednokierunkowa???? tylko że w Internecie???? szkoda ze większość mieszkańców ul.Nitschnna i okolic to starsi ludzie którzy nawet nie wiedzieli ze cos takiego było.
 • @Adam55 - Ja też nie wiedziałam że było głosowanie, najwięcej to udzielali się, ,handlarzyny"bo bali się spadnie sprzedaż chńszczyzny gdy zrobią ul. Nitschmanna jednokierunkową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1
  1
  mieszkankaNitschm.(2016-11-04)
 • Wjazd z królewieckiej w Skłodowską-Curie -auto musi zahamować dosłownie do zera bo przejazd przez torowisko jest straszny, jadące auta z tyłu nie rozumieją czemu ktoś zatrzymuje się podczas skrętu. Nie można zrobić tego kawałka? Cała Skłodowska -Curie plus Chopina jest w opłakanym stanie.
 • @CzerwonyKrzyż - O. .juz minusuja wlasciciele okolicznych sklepikow hi hi
Reklama