UWAGA!

„Przejrzysty” urząd

Już po raz drugi Urząd Miejski w Elblągu został wyróżniony w ramach akcji „Przejrzysta Polska”. Sprawdził się na trzech polach: braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej oraz przejrzystości.

Pierwsze tego typu wyróżnienie elbląski Urząd Miejski otrzymał w styczniu tego roku. Od lutego do września 2006 r. trwała kontynuacja akcji dla styczniowych laureatów, brały w niej udział 183 jednostki. Uczestnicy zostali zobligowani do wykonania trzech zadań obowiązkowych na płaszczyznach: braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej oraz przejrzystości. Pierwsze zadanie dotyczyło monitoringu Kodeksu Etycznego Urzędników miejscowego urzędu, drugie - rozpoczęcia wdrażania procedury konsultacji społecznych, trzecie zaś - monitoringu poziomu usług świadczonych w urzędzie, w tym kart usług.
     Informacja o realizacji zadań znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu: www.umelblag.pl. W trakcie akcji ich wykonanie było oceniane przez ekspertów. We wrześniu elbląski urząd otrzymał pozytywną ocenę wykonania zadań.
     Na bazie doświadczeń samorządów uczestniczących w akcji opracowano podręcznik dobrych praktyk „Przejrzysty samorząd”. Książka dostępna jest w Urzędzie Miejskim oraz elbląskich bibliotekach. Wdrożenie rozwiązań zaproponowanych przez organizatorów akcji ma na celu podniesienie profesjonalizmu urzędu oraz poprawę jakości obsługi klientów.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • www.przejrzystapolska.pl_
 • Mam nadzieję, że ta akcja nie dotyczy WSO a dokładnie Działu Obsługi Kierowców. Jest to najbardziej chyba NIE PRZEJRZYSTY Wydział, obsługa i informacje udzielane są beznadziejne (wprowadzają interesantów w błąd!!!). Wielokrotnie byłem świadkiem jak Pani z punktu informacyjnego wprowadzała w błąd interesantów!!! Śmiało mogę powiedzieć, że jest to bardzo specyficzny Wydział, a każdy z urzędników interpretuje przepisy na swój sposób i na dodatek uczą tego nawyku młodych pracowników. Szczególne pozdrowienia przesyłam dla Pań, które nie potrafią same podejmować decyzji, tylko ciągle pytają o zdanie Kierownika Wydziału.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Policjant(2006-10-26)
 • to chyba jakaś kpina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zbulwersowany(2006-10-26)
 • Dlaczego usunięto moją wypowiedź?! czy dlatego, że była krytyczna do informacji zamieszczonej obok? zapytałem tylko kto organizował, kim są eksperci itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wyborca(2006-10-26)
 • Szanowny panie Policjancie, Milicjancie czy jak tam tobie na imię.....Używając skrótu takiego jak: WSO oraz Dział Obsługi Kierowców jednocześnie zdradziełeś się jako osoba sama pracująca w urzędzie, ponieważ statystyczny Kowalski jak ja nie wiem o takich niuansach i używanych skrótach w Urzędzie. Jest to taktyka przedwyborcza pozwalająca myśleć,że nie podoba Ci się praca obecnego prezydenta miasta i celowo stosujesz dywersję na rzecz innego kandydata. mam nadzieję,że moja wypowiedź nie zostanie skasowana. Jednocześnie informuję,że jestem apolityczny a swoją drogą należałoby zwrócić większą uwagę na znajomośc przepisów wszystkich urzędników i wszystkich wydziałów. Pozdrawiam i zyczę dużo zdrowia bo na rozum już za poźno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Apolityczny(2006-10-27)
 • Brawo panie Apolityczny masz rację zwykły śmiertelnik nie wie co to WSO wiec wyraznie widac jak sami urzędnicy pisza na ,,siebie,, w wiadomym celu. Kilkakrotnie bylem obslugiwany w punkcie informacyjnym na dworcu i zawsze bylem mile i fachowo obslużony. Przepisy się często zmieniają i chciałbym wierzyć ze pan policjant zna je na bierząco, w co wątpię chyba, że zjadł wszystkie rozumy i powinien sie leczyć w wiadomej klinice.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2006-10-27)
 • Moją wypowiedź też usunęli. A nadmieniłem tylko, że pracownicy UM w Elblągu pracują w sumie uczciwie i Urząd Miejski w Elblągu "omijają afery ratuszowe ala Opole, gdzie prawie nie ma już kogo zamykać do więzienia".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  M.+ K.(2006-10-27)
Reklama