UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • No jak twierdzisz że kierowca samochodu ma prawo czegoś nie zauważyć to bardzo Ci gratuluję. Kierowca ma potencjalne narzędzie do zabijania w swoich rękach i nie ma tłumaczenia że miał prawo czegoś nie zauwarzyc. Jak tak to do okulisty. A jak o prawie mowa, to na ścieżkach nie ma ograniczeń prędkości czyli obowiązuje takie jak wszędzie w terenie zabudowanym czyli 50 km/h. Mogę jechać 50,zwolnic do 40 przed skrzyżowaniem żeby zachować ostrożność i tyle w temacie. Jak widzę że ktoś na przejeździe dla rowerów się zatrzymuje i przeprowadza rower to robię "face palma". Pozdro dla kumatych co ogarniają przepisy!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    19
    Roweras(2020-06-10)
  • @Roweras - Oczywiście, że rowerzysta ma prawo na ścieżce robić co mu się podoba. .. problem w tym, że większość z nich robi to samo w momencie, gdy ma zamiar przekroczyć przejście dla pieszych. .. zgodnie z Twoim myśleniem. .. powinienem nie patrzeć na takiego delikwenta. .. i lecieć. .. zabić. .. bo co? To nie ja łamie prawo. .. a on. .. zgadzasz się z tym. .. ? Osobiście. .. .tak bym zrobił. .. .Ale w praktyce wyjdzie, że to i tak ja będę stratny. .. dlaczego? Polska to chory kraj, w którym przepis prawa to jedno, a praktyka sądu to drugie. .. więc zapewne wina zostanie orzeczona po mojej stronie, bo przecież to ja mam zachować ostrożność przed przejściem dla pieszych. .. Ale tam nie było pieszego przecież. .. To nie szkodzi. .. mógł być. .. To pierwsza sprawa. .. druga kwestia to sprawa natury ekonomicznej. .. nawet jeśli sąd korzenie wine rowerzysty. .. To kto zapłaci za moje szkody? Rowerzysta. .. ? Jego rodzina. .. ? Może po kilku latach rozpraw z powództwa cywilnego. .. a ja potrzebuje sprawnego auta dzisiaj. .. więc. .. może. .. skoro rowerzyści i piesi roszcza sobie prawa. .. To może niech mają obowiązek wykupienia OC. .. ? Bo czasem to jednak oni są sprawcami wypadku lub kolizji drogowej. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    0
    Cogitans(2020-06-10)
  • @Cogitans - Wg mnie jak ktoś zasuwa szybko rowerem i wyjeżdża na przejście zza jakiejś zasłony to nie powinien tego robić, powinien wolno jechać przez przejście dla rowerów, bo inaczej kierowca nie ma wtedy czasu na reakcję i nie dostrzeże tego roweru w porę.
  • Oczywiście masz rację. .. ale prawo. .. broni jednak rowerzystów i pieszych. .. ciężko jest udowodnić, że rowerzysta nie zachował ostrożności. .. chyba, że będzie kilku świadków którzy potwierdza, że jechał jak wariat i nie patrzył na nic. .. i wjechał na przejazd. .. choć. .. to i tak będzie jedynie raczej okoliczność łagodząca. .. bo wina i tak będzie po stronie kierującej skoda. .. :(takie niestety prawo mamy. .. :(
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Cogitans(2020-06-10)
Reklama