UWAGA!

Przerwa w pracy wyznacznikiem dobrego pracodawcy?

 Sprawdzaliście kiedyś jakie przerwy w pracy Wam przysługują? Czy są one zgodne z prawem? Co zrobić z przerwą w pracy, aby jak najlepiej ją wykorzystać? Spieszymy z odpowiedzią na powyższe pytania bo jak się okazuje, bardzo wiele zależy od woli pracodawcy, który może, ale nie musi przyznać przerwę dłuższą niż 15 minut.

 Wydawać by się mogło, że każdy pracownik ma prawo do przerwy. Poniekąd. Przerwa, przysługuje każdemu pracownikowi, który pracuje min. 6 godzin w danym dniu. Wynosi ona wtedy 15 min. Są jednak wyjątki oraz… dobra wola pracodawcy. Dotyczy ona np. przerwy na posiłek:
      
       ” Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut. Przerwa ta może być przeznaczona przez pracownika na:
       • spożycie posiłku
       • załatwienie spraw osobistych
       Przerwa na posiłek lub załatwienie spraw osobistych nie jest obowiązkowa. Oznacza to, że pracodawca nie musi jej wprowadzać.” (źródło: infor.pl)”.

 


      
       A jak sytuacja wygląda u Was? Jeśli dysponujecie przerwą, która jest wystarczająca na posiłek to jak ją wykorzystać? Wyskoczyć po coś „na szybko”? Niekoniecznie. Wystarczy, że sięgniecie po telefon i wejdziecie na NaWynosZnajdziecie tam większość elbląskich restauracji, które jak najszybciej dostarczą Wam zamówione jedzenie. Nie dość, że nie musicie tracić czasu na wychodzenie z pracy, to jeszcze zyskujecie nawet 20% rabat na zamówienie.

----materiał promocyjny----
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • :) fajny materiał promocyjny :D u Pana meblarza W przerwa to 20.min. w tym trzeba podjechać po kanapki dojechać na stołówkę umyć ręce i zaparzyć zupkę lub kupić w automacie ciepłą kawę, wrócisz odłożyć plecak w 21 minucie lub wystartujesz 2 min wcześniej Dawid M zabie Cię i zegarek wzrokiem :) - ale to się zmnienia.
 • U mnie 2 godziny jest. od 13 do 15tej
 • A co z niepłatnymi 50 i100% za nadgodziny 10 godz to norma i wolnymi sobotami,które są wymuszane u elblązkich meblarzy,niech ktoś się tym zajmie,bo ludzie są zastraszeni i boją się o utrate pracy,zarobki w Elblągu to 3 Świat,do średniej krajowej oczywiście z pełnym zusem nieosiągalny kosmos.....
 • Elbląscy pracodawcy ............. ech szkoda mówić ludzie traktowani jak na plantacjach bawełny
 • Czy ktoś zna jakiś zakład prywatny w Elblągu gdzie są Związki Zawodowe które dbają o pracowników?Czy to kraj feudalny?
 • Elbląscy "pracodawcy" meblowi ustanowili swoje Prawo Pracy . Ich nie obowiązują przepisy polskiego prawa . W firmach które mają kilka oddziałów nikt nigdy nie zobaczył na odcinku żadnej nadgodziny ( może dlatego że tam nie obowiązuje168 godz tylko 278) i oczywiście oficjalnie soboty i niedziele wolne . PIP jak przyjdzie bierze dole i przymyka oko bo w papierach wszystko się zgadza . To jest polska .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Elblaskie Obozy Pracy(2017-01-17)