UWAGA!

Radni rozpoczną pracę 22 listopada

Elbląg, Radni rozpoczną pracę 22 listopada
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

22 listopada o godz. 10 zbierze się po raz pierwszy nowa Rada Miejska w Elblągu. Na sesji, która będzie miała uroczysty charakter, ślubowanie złożą prezydent i radni.

To będzie wyjątkowa kadencja, bo po raz pierwszy będzie trwała pięć lat (dotychczas cztery). Żaden z komitetów, który startował w wyborach, nie uzyskał samodzielnej większości, więc prawdopodobne będzie zawiązanie koalicji. Najbardziej naturalne wydaje się porozumienie między Koalicją Obywatelską (PO i Nowoczesna – w sumie 9 mandatów) i Komitetem Wyborczym Wyborców Witolda Wróblewskiego (6 mandatów), do których dołączy zapewne jeden radny SLD. PiS powinien przyjąć rolę klubu opozycyjnego.
       Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy prezydenta z poszczególnymi klubami rozpoczynają się dzisiaj, więc na konkretne decyzje w sprawie koalicji i stanowisk w Radzie Miejskiej poczekamy prawdopodobnie do przyszłego tygodnia. Tradycją jest, że przewodniczącym Rady Miejskiej zostaje osoba z komitetu, który wygrał wybory, a więc w tym wypadku z Koalicji Obywatelskiej. Kto nim będzie? Najpoważniejszym kandydatem jest Michał Missan, który był szefem klubu radnych PO w poprzedniej kadencji i kandydatem na prezydenta Elbląga z listy Koalicji Obywatelskiej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama