UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radzili, jak pomóc mieszkańcom terenów zagrożonych powodzią

Elbląg, Radzili, jak pomóc mieszkańcom terenów zagrożonych powodzią
(fot. rp)

Dziś (14 października) w południe w Elblągu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omówiono bieżącą sytuację powodziową, a także sposoby pomocy mieszkańcom, szczególnie Nowakowa. Tam sytuacja jest najbardziej dramatyczna.

Posiedzeniu przewodniczył Zastępca Przewodniczącego WM WZZK Jacek Stawowczyk oraz Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Jan Słupski. W posiedzeniu wzięli udział także: Komendant Miejski PSP w Elblągu, Starosta Powiatu Elbląskiego, przedstawiciel prezydenta Elbląga oraz dowódca Kompanii Odwodowej PSP.
       Na posiedzeniu omówiono bieżącą sytuację powodziową, a także sposób zabezpieczenia życia i mienia mieszkańców zagrożonego terenu. Ponadto są prowadzone działania przygotowujące do częściowej ewakuacji mieszkańców Wyspy Nowakowskiej. W pierwszej kolejności ewakuowane będą dzieci, a także ludzie starsi i chorzy. W chwili obecnej w drodze do Elbląga jest wicewojewoda Jan Maścianica. Z Warszawy na spotkanie z samorządowcami zagrożonych terenów jedzie również wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.
       Rozważana jest możliwość wykorzystania sił i środków wojska. W użyciu są dwa urządzenia do napełniania worków z piaskiem. W magazynie Wojewódzkim OC w Elblągu znajduje się 50 tys. worków do piasku.
       W związku z wysokim poziomem wód w Zalewie Wiślanym stan pogotowia przeciwpowodziowego ogłosiła burmistrz Fromborka.
       Kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego planowane jest na godz. 16.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama