UWAGA!

Raport z powiatu

W Nowakowie podtopione zostały dwa gospodarstwa domowe, a w pobliżu mostu woda uwięziła dziesięć sztuk bydła. Natomiast w Jegłowniku konar drzewa spadł na linię wysokiego napięcia, w efekcie bez prądu pozostaje Gronowo Elbląskie i Jegłownik. A to dane z godz. 12. W związku z trudną sytuacją Starosta Elbląski Sławomir Jezierski zwołał na godz. 15 posiedzenie sztabu reagowania kryzysowego w powiecie.

Sytuacja w powiecie elbląskim o godz. 12 przedstawiała się następująco:
       1. W miejscowości Nowakowo zostały podtopione dwa gospodarstwa domowe. W okolicach mostu uwięzionych zostało 10 sztuk bydła. Właściciel zwierząt został zobowiązany do ich zabrania w bezpieczne miejsce. Most pontonowy w Nowakowie jest nie przejezdny, a woda podchodzi w niektórych miejscach pod koronę drogi powiatowej.
       2. W miejscowości Kępa Rybacka woda podtapia stodołę.
       3. Po dokonaniu oględzin w gminie Rychliki stwierdzono niski poziom wód w Marwicy, a zaobserwowano podwyższony stan przed pochylnią Całuny. Stan wałów dobry, brak widocznych uszkodzeń. Na obecną chwilę nie występuję zagrożenie przesiąkaniem.
       4. W Jegłowniku (gm. Gronowo Elbląskie) konar drzewa spadł na linię wysokiego napięcia, w wyniku czego prądu pozbawione zostało Gronowo Elbląskie i Jegłownik. Powiadomiono Zakład Energetyczny, trwa usuwanie skutków awarii.
       5. Na terenie Miasta i Gminy Młynary występują przerwy w dostawie prądu.
       Na bieżąco prowadzony jest monitoring stanu wód i obwałowań. Do miejscowości Kępa i Nowakowo został dowieziony piasek oraz dostarczono worki (300 szt.) Jednostka OSP Nowakowo została postawiona w stan gotowości.
       Sytuacja zagrożenia powodziowego uległa pogorszeniu. Starostwo Elbląskie zobowiązało się do przygotowania kolejnego komunikatu na godz. 16.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • 2.W miejscowości Kępa Rybacka woda podtapia stodołę. - TO STRASZNE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Oborowy(2009-10-14)
 • A Wodnika jeszcze nie zalało?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Opel Astra(2009-10-14)
 • Zobaczcie co się dzieje w Cieplicach na tamtejszej Cieplicówce. Tam tez nie jest za wesoło, jeśli już nie wylało to niebawem wyleje. Boże uchroń.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malwina(2009-10-14)
 • Ostatnia nadzieja w cudaku, niech powie cos optymistycznego i wszystko wróci do normy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znudzony(2009-10-14)
 • dziwmi mnie to, zalewa budynki, firmy, już pare dni były ostrzeżenia i nikt w Ratuszu nic nie robił. !!!!
 • No to macie swoje oszczędności na ludziach którzy kiedyś pracowali na pompach i dbali o wały. Na każdej pompie powinno być 2 ludzi jak kiedyś, pompiarze i wałowi. Tylko po co?. a tak przyjeżdżają spisywać stan wody nie wiadomo kto i skąd. Sytuacja pod kontrolą ????? Nie wydaje mnie się. Nawet gdybyście dostali i miliard to i tak nie poszło by to na pogłębianie kanałów czy ich oczyszczanie !!!!!. no może w końcu ktoś się tym zainteresuje?????Ludzie i tak muszą sobie sami radzić, a pieniążki i tak jakoś się rozpiszę. Gospodarza tu trzeba. ..
 • Szkoda, ze zycie nic nas nie nauczylo, chociazby po powodzi w 1983 roku. .. szkoda, zawsze musza cierpiec prosci ludzie!:)to przykre
 • oczywscie. .. .:(
 • Czy ktoś wie może dokładniej jaki jest stan w Cieplicach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ooonaaa(2009-10-14)
 • Podziękowania dla Pana Kulasy. To dzięki takim ludziom jak On zalewa Nowakowo i podtapia Elbląg. Czy dalej Pan uważa że nie potrzeby jest przekop???!!!!
 • a co robią Zarządy Melioracji, kto w końcu ma załatwiać i walczyć o pieniądze na Żuławy?
 • Przekop jest chyba potrzebny by mieć ziemie na podwyższenie wałów. Naprawienie zapory powstrzymującej napływ wody z zalewu jest bardziej potrzebne.
Reklama