UWAGA!

Reorganizacja w ratuszu. Sport wchłonął kulturę

 Elbląg, Reorganizacja w ratuszu. Sport wchłonął kulturę
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

Prezydent Elbląga wprowadził dzisiaj (8 marca) zmiany organizacyjne w kilku departamentach Urzędu Miejskiego. Kilka osób objęło nowe funkcje.

Dotychczas w Urzędzie Miejskim istniał oddzielny departament kultury, promocji i turystyki, którego dyrektorem był Adam Jocz oraz oddzielny departament sportu i rekreacji, któremu szefował Arkadiusz Kolpert. 8 marca prezydent Elbląga wydał zarządzenia, które wprowadziły w tej strukturze kilka zmian.

Z naszych informacji wynika, że Arkadiusz Kolpert został dyrektorem nowego departamentu kultury, sportu i rekreacji. Ma on dwa referaty: kultury, którego kierownikiem został Adam Jocz oraz sportu i rekreacji, którego kierownikiem został Robert Bieńkowski, dotychczas urzędnik w departamencie sportu i rekreacji.

Z kolei nowo powstały departament promocji i turystyki ma mieć dyrektora z konkursu. Na razie nie wiemy, komu do czasu jego rozstrzygnięcia prezydent powierzył obowiązki szefa. Konkurs na dyrektora już zresztą został ogłoszony. Kandydaci mogą wysyłać swoje oferty do 20 marca, a wśród wymagań znalazły się m.in.: wykształcenie wyższe magisterskie w jednej z dziedzin nauk społecznych lub nauk humanistycznych, minimum 5 lat stażu pracy, w tym minimum 1 rok stażu pracy na stanowisku kierowniczym, znajomość odpowiednich ustaw czy umiejętność tworzenia treści pod kątem publikacji w konkretnych kanałach komunikacji, a także znajomość procesów budżetowania.

Prezydent Witold Wróblewski wprowadził zmiany nie tylko na stanowiskach kierowniczych we wspomnianych departamentach, dokonał też przesunięć niektórych urzędników, którzy zasilili m.in. nowy departament kultury, sportu i rekreacji oraz departament obsługi urzędu.

Co jest powodem tych zmian? Na razie nie udało nam się tego dowiedzieć. W czwartek, tuż przed sesją Rady Miejskiej, prezydent Witold Wróblewski zwołał konferencję prasową. Zapytamy o zmiany kadrowe.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kiepskiego magika z zawodu dyrektor wchłonęli do departamentu gdzie jest beznadziejny dyrektor?! Brawo Wy! Klawo jak cholera! Na jesień pewne wietrzenie we wszystkich departamentach! Jakim cudem uchowała się jeszcze ta od edukacji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  8
  Kat_Na_Idiotów(2023-03-08)
 • Ha ha sport wchłonął kulturę, no to pozamiatane. I od razu widać, gdzie prezydent ma kulturę. A racze, że jej nie ma.
 • Nie ma kasy na sport w Elblągu a tu takie zmiany... Po co, po co, po co, po co??? :)
 • Kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląg żal. Ludzie czy wy jesteście ślepi na to co się tutaj wyprawia? Gorzej niż w Wilkowyjach. Kto mieszka w Elblągu ten w cyrku się nie śmieje. Btw czy już wiadomo kto kłamał w aferze z przedszkolem? Bo Pan prezydent zarzucał Panu Śliwce kłamstwa. Podobno nie mięli w planach likwidacji przedszkola. Więc jak to było?Czy ta sprawa już się wyjaśniła? Jeśli ktoś kłamał to powinien przeprosić albo podać się do dymisji.
 • Cytuję "... wymagań znalazły się m. in. : wykształcenie wyższe magisterskie w jednej z dziedzin nauk społecznych lub nauk humanistycznych, minimum 5 lat stażu pracy, w tym minimum 1 rok stażu pracy na stanowisku kierowniczym, ... " pod kogo to jest tworzone? Może ktoś związany z PO się nadaje? A co z wybitną specjalistką od imprez zwolniona?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  40
  4
  Fan_Gargamela_z_PO(2023-03-08)
 • następnym krokiem ma być że MPO wchłonie galerię EL a kina i teatr firma skup złomu i metali kolorowych
 • Przed wyborami w, których został prezydentem gadał, że zmniejszy biurokracje i co? I nico :D piękny przykład jak nam urząd się rozrasta :D prezydencie po co ci człowiek do promocji i turystyki jak tu do zwiedzania nic nie ma :D ludzie jadący nad morze zajeżdżają do Elbląga tylko jak złapią kapcia :D
 • Andrzej Śliwka coraz bliżej fotela co na to Michałek mężczyźni nie płaczą? Kiedy porządki w edukacji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  20
  Prorok_Igor(2023-03-08)
 • Człowiek ma naturalną skłonność do robienia sobie dobrze - jak mawia wójt Kozioł. No to sobie robią.
 • Wiele trzeba zmienić żeby wszystko zostało po staremu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  3
  Upadły Harley(2023-03-08)
 • To kara czy nagroda? Kogo jeszcze czeka czyściec???
 • Lepiej zamiast wymyślać nieprzemyślane i nikomu niepotrzebne ruchy zajęli się agonią miasta, a nie czystkami ! Co za żenada i ruchy poniżej pasa oraz nic nie wnoszące do poprawy poxiomu życia w mieście!
Reklama