UWAGA!

Restauracja Myśliwska sprzedana!

Elbląg, Restauracja Myśliwska sprzedana!
(fot. archiwum portEl.pl)

Dzisiaj jeden z elbląskich inwestorów kupił od wieloletnich właścicieli Restaurację Myśliwską, zabytek z 1811 roku. To kultowe miejsce w Bażantarni ma odzyskać dawny blask w ciągu najbliższych lat.

Prawie 1,5 miliona złotych – tyle wynosiła cena ofertowa obiektu, który ma powierzchnię prawie tysiąca metrów kwadratowych i znajduje się na działce o powierzchni ok. 3 tys. m kw. Nieruchomość właśnie została sprzedana, jak wynika z informacji na stronie agencji Freedom Nieruchomości Elbląg.
       - Dzisiaj został podpisany akt notarialny. Nowy właściciel chce na razie pozostać anonimowy, kwota transakcji jest tajemnicą handlową – powiedział nam Jarosław Kraiński z Freedom Nieruchomości, która to agencja prowadziła transakcję.
       Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, zabytek kupił Leszek Wójcik, elbląski przedsiębiorca meblowy, który przywrócił już dawną świetność willi Bellevue przy ul. Bema. Myśliwska ma również odzyskać dawny blask.
       - Mieliśmy różne oferty w sprawie Myśliwskiej. Niektórzy inwestorzy chcieli tu urządzić np. dom dla starszych osób. Dotychczasowi właściciele od kilku lat chcieli sprzedać nieruchomość. Cieszymy się, że przeszła w ręce elbląskiego inwestora, który zachowa jej dotychczasowy charakter – dodaje Jarosław Kraiński.
       Obiekt, w którym mieści się Restauracji Myśliwska, został zbudowany w 1811 roku przez Augusta Abbega, radcę handlowego i konsula królewskiego. Od początku pełnił funkcję lokalu gastronomicznego. Przed wojną nazywał się Vogelsang („Ptasi śpiew”), tak też wówczas nazywano Bażantarnię. Nieruchomość jest zabytkiem, więc jej modernizacja będzie musiała się odbywać pod okiem konserwatora zabytków. Obecnie obiekt jest wynajmowany. 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama