UWAGA!

Rosyjska telewizja w elbląskim muzeum

 
Elbląg, Rosyjska telewizja w elbląskim muzeum
(fot. MAH w Elblągu)

O tym, jak w Elblągu dzieci poznają historię poprzez zabawę, dowiedzą się Rosjanie, nawet z Moskwy, czy z Władywostoku. Wczoraj w elbląskim muzeum pracowała ekipa ogólnorosyjskiej telewizji NTW.

Kaliningradzki oddział Telekompanii NTW przygotowywał materiały do reportażu i nagrywał news o nowoczesnej edukacji muzealnej, w Elblągu znajdując przykład, jak polskie dzieci poznają historię poprzez życie swych rówieśników sprzed wieków. W oku kamery znalazły się muzealne zajęcia dla dzieci, skrzynie z kopiami zabytków wypożyczane do szkół, dawne gry i zabawy. O sposobach na atrakcyjne poznawanie historii opowiadali muzealni edukatorzy: Piotr Adamczyk i Tomasz Gliniecki. Archeolog, Mirosław Marcinkowski, zaprezentował też liczne przykłady zabawek, znalezionych podczas wieloletnich badań wykopaliskowych na Starym Mieście w Elblągu. Spore zainteresowanie gości wzbudziła akcja elbląskich muzealników, polegająca na zbieraniu wraz z mieszkańcami miasta zabawek z czasów socjalizmu, jak też spisywaniu zasad gier i zabaw podwórkowych z tego czasu. Wśród zgromadzonej już w Elblągu kolekcji znaleźli sporo przykładów zabawek, książek i dziecięcych sprzętów codziennego użytku, identycznych z tymi, które sami pamiętają z dzieciństwa w dawnym Związku Radzieckim.
      
MAH w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zabawki takie same jak w ZSRR. Nic dziwnego bylismy ruską republiką, terez zresztą też nią jesteśmy. W szkole podstawowej i średniej do obrzygania j. rosyjskiego. Wszystko na kartki, lekcje odrabiane przy świeczkach. Moje dziecko juz poznało daty 17 wrzesnia 1939 r. wie co się stało w Katyniu i innych miastach zbiorowej zagłady. Coraz większe wpływy ruskich na nasza politykę wewnętrzną, a oni tu swoją propagandę jeszcze lokują. ..
  • No i co ? Ciąg dalszy, ,samobójstw'' świadków smoleńskich. Czy nadal jesteście zaślepieni ??? Republika polsko-ruska ma się dobrze. 1989 był wstępem do tego co wydarzyło się później. Zabierać te swoje ruskie kamery i wy. .. piedalać mi z mojego miasta !
Reklama