UWAGA!

Rowerem lub pieszo do Krasnego Lasu

 
Elbląg, Na razie ścieżką rowerową można dojechać do Zajazdu
Na razie ścieżką rowerową można dojechać do Zajazdu (fot. AD, archiwum portEl.pl)

Ruszył przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Krasnego Lasu. Inwestycja ma być gotowa do listopada przyszłego roku. Firmy, które chcą w przetargu wystartować, mają czas na złożenie ofert do 27 października.

Na razie rowerem można bezpiecznie dojechać wzdłuż ul. Fromborskiej jedynie do Zajazdu. Ostatni – 800-metrowy odcinek ścieżki rowerowej z oświetleniem miasto zrealizowało w ubiegłym roku za 1,5 miliona złotych. O wiele droższa będzie reszta trasy (około 2,2 km) – do skrzyżowania Fromborskiej z ul. Lema w Krasnym Lesie i wjazdu do lasy w kierunku Jagodnika, gdzie ścieżka połączy się z Green Velo. W budżecie miasta na ten rok zaplanowano na rozbudowę ścieżek rowerowych 2,2 miliona złotych, z czego 1,5 miliona ma pochodzić z funduszy unijnych. 
       Ratusz zapowiada, że na tę inwestycję chce pozyskać unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Konkurs w tej sprawie będzie ogłoszony w listopadzie. - By wzmocnić naszą ofertę, przygotowaliśmy ankietę, w której zapytaliśmy mieszkańców o zdanie na temat rozwoju ścieżek rowerowych. Otrzymaliśmy około 500 ankiet, to silny głos. Wyniki są obecnie opracowywane, wkrótce będzie dostępna informacja na ten temat – zapowiada Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Wyniki ankiet będą dołączone do wniosku o unijne dofinansowanie. Nie czekając jednak na pieniądze z konkursu, miasto dzisiaj ogłosiło już przetarg na budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Krasnego Lasu, która ma być wykonana w całości z asfaltu. Szczegóły oferty zainteresowanych wykonawców inwestycji poznamy 27 października. Pod ocenę nie będzie brana jedynie cena, ale także proponowany termin zakończenia prac oraz okres gwarancji. Według planów ratusza ścieżka ma być gotowa najpóźniej w listopadzie przyszłego roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama