UWAGA!

Rudera z Kasprzaka ma zniknąć

 Elbląg, Na Kasprzaka 13 często był wzywane służby, m.in. do pożarów
Na Kasprzaka 13 często był wzywane służby, m.in. do pożarów (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze miasta chcą sprzedać budynek przy ul. Kasprzaka 13, przeznaczony do rozbiórki. Zgodę na wystawienie nieruchomości na przetarg ma wyrazić Rada Miejska na najbliższej sesji 9 marca.

Budynek przy ul. Kasprzaka znajduje się na działce o powierzchni prawie tysiąca m kw. Jak informują urzędnicy, jest w bardzo złym stanie technicznym i jest przeznaczony do rozbiórki. Czy znajdzie się inwestor, który go kupi, na własny koszt rozbierze i wybuduje w tym miejscu nowy budynek? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach. Na razie zgodę na sprzedaż nieruchomości muszą wyrazić radni.

Projekt uchwały w sprawie zgody na sprzedaż budynku przy ul. Kasprzaka 13 wraz z budynkami gospodarczymi i działką trafi pod obrady Rady Miejskiej na sesji 9 marca.

- Dla obszaru, na którym znajduje się nieruchomość, brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a więc zabudowa nieruchomości winna nastąpić w oparciu o wydaną przez prezydenta Elbląga decyzję o warunkach zabudowy, uzyskaną przez nabywcę własnym staraniem i na własny koszt – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Po podjęciu uchwały przez radnych rzeczoznawca określi wartość rynkową nieruchomości, a prezydent wystawi ją na przetarg.

 

Aktualizacja z 9 marca: Radni na sesji RM jednogłośnie zgodzili się na sprzedaż tej nieruchomości.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama