UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ruszają weekendowe remonty

2016-08-26
Aktualizowany 2016-08-26 10:31
 
Elbląg, Remontu doczeka się m.in. ul. Nitschmana
Remontu doczeka się m.in. ul. Nitschmana (fot. arch. Anna Dembińska, portEl)

Dziesięć elbląskich ulic doczeka się remontu. Prace będą odbywać się w weekendy więc szybko, ale - jak zapewnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski - to metoda nowatorska i skuteczna. Nawierzchnie dróg odnowi firma Skanska za ponad 3,5 mln zł.

W ramach inwestycji odnowionych zostanie blisko 5 tys. m kw. nawierzchni ulic. Prace będą prowadzone na: ul. Korczaka (na działkach zarządzanych przez Departament Zarząd Dróg i na działkach w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej „Nad Jarem”) długość około 290 m; ul. Kościuszki Etap I (od ul. J. Bema do ul.13 Elbląskiego Pułku PLOT), długość około 845 m; ul. Płk. S. Dąbka Etap I (dwie jezdnie ul. Płk. S. Dąbka od ul. Piłsudskiego do ul. Niepodległości), długość około 909,2 m; ul. Nitschmana długość około 112 m; ul. Obrońców Pokoju od ul. Robotniczej do ul. Płk. S. Dąbka około 264m; ul. Robotniczej (od ul. Piłsudskiego do ul. Węgrowskiej) długość około 561 m; ul. Królewieckiej (od ul. Fromborskiej do ul. Okrężnej) długość około 796 m – podzielony na dwa etapy; ul. Płk. S. Dąbka Etap II długość około 876 m; ul. Zielonej długość około 91 m oraz ul. Trybunalskiej długość około 134 m.
       Odnowa dróg potrwa do połowy listopada. W przypadku ul. Kościuszki i fragmentu ul. Królewieckiej termin wykonania robót ustalony został na koniec maja 2017 roku.
       Będą to prace błyskawiczne, weekendowe, ale o ich skuteczności zapewnia prezydent miasta Witold Wróblewski:
       - Zaproponowałem wprowadzenie systemu szybkiej tzw. weekendowej naprawy dróg. Jest to możliwe dzięki współpracy, jaką podjąłem z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej, który opracował diagnozę stanu technicznego wybranych odcinków dróg i zaproponował konkretne mieszanki mineralno - asfaltowe dla poszczególnych warstw konstrukcji jezdni z wykorzystaniem specjalnych siatek przeciwspękaniowych, które dodatkowo wzmocnią nawierzchnię odnawianych jezdni – zaznacza prezydent Wróblewski.
       Ja to będzie wyglądało w praktyce?
       1. Przed rozpoczęciem robót - odnowy nawierzchni Wykonawca wykona roboty przygotowawcze bez zamykania ruchu kołowego tj. wykona niezbędną regulację wysokościową krawężników i regulację studzienek, wpustów, zasuw itp. infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy wiążącej.
       2. W piątek od godzin wieczornych zamykany jest dla ruchu kołowego remontowany odcinek   z zapewnieniem dojazdu dla mieszkańców i służb ratowniczych i wykonywane jest:
       -  frezowanie i usuwanie starych warstw bitumicznych, nadanie wstępnego profilu (spadków podłużnych i poprzecznych) jezdni,
       -   oczyszczenie i skropienie emulsją, wyrównanie ubytków i ułożenie siatki przeciwspękaniowej.
       3. W sobotę od godzin porannych wykonywane jest:
       - układanie warstwy wiążącej,
       - skropienie emulsją asfaltową,
       - regulacja studzienek infrastruktury podziemnej do poziomu warstwy ścieralnej.
       4. W niedzielę od godzin porannych wykonywane jest:
       - układanie warstwy ścieralnej
       - niezbędne przełożenia nawierzchni chodników, zjazdów, zatok, miejsc postojowych.
       5. W poniedziałek rano musi nastąpić otwarcie odcinka jezdni do ruchu.
       6. Po wykonaniu warstwy ścieralnej jezdni wykonawca wykona prace w zakresie:
       - przełożenia nawierzchni chodników, zjazdów, zatok, miejsc postojowych
       - odtworzenia oznakowania poziomego i pionowego
       - roboty wykończeniowe i porządkowe
       - Bardzo się cieszę, że udało nam się podpisać tę umowę - dodaje prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Dzięki dodatkowym środkom, które udało nam się wygospodarować w budżecie miasta postanowiliśmy rozszerzyć prace o jeden z odcinków ul. Królewieckiej, który pierwotnie planowany był do odnowy w przyszłym roku. Myślę, że to dobra wiadomość dla kierowców i mieszkańców. Już dziś przekazany został teren budowy, tak, aby wykonawca jak najszybciej mógł przystąpić do realizacji zamówienia.
       W przyszłym tygodniu firma Skanska przedstawi do akceptacji propozycję harmonogramu prac.
      
oprac. A na podst. inf. nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama